جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پیشنهاد روانشناسان برای سرحال بیدار شدن از خواب

بیدار شدن از خواب و دل کندن از رخت خواب گرم و نرم قطعا سخت است؛ اما اگر راز سرحال بیدار شدن را بدانیم قطعا این موضوع آسان‌تر می‌شود.

به گزارش آماج، احتمالا شنیده‌اید که می‌گویند، خنده بر هر درد بی درمان دواست. خنده به دلیل ترشح هورمون‌های شادی سبب از بین رفتن استرس، افسردگی و اضطراب، کاهش فشار خون، کنترل درد، افزایش خلاقیت و بهره وری، حتی کالری سوزی و… می‌شود اما متاسفانه بزرگسالان فقط ۱۲ بار در روز می‌خندند، در حالی که کودکان حدود ۱۵۰ بار در روز می‌خندند پس اگر کمی بیشتر بخندیم، می توانیم بسیار خوشحال‌تر باشیم. در این بخش راه کارهایی را برای بیدار شدن از خواب با خوشحالی ارائه می دهیم.

2 6

با هدف بیدار شوید

با هدف بیدار و به خود بگویید چرا صبح بیدار می‌شوید؟ اکثر افراد هدفی برای بیدار شدن ندارند و به همین دلیل احساس خستگی می‌کنند و تمایلی به بلند شدن ندارند.

اگر دلیل هیجان انگیزی برای بیدار شدن داشته باشید، با اشتیاق بیدار می‌شوید. یک هدف قوی و هیجان انگیز ایجاد کنید تا باعث شود هر روز صبح از رختخواب بلند شوید. اینگونه احساس خوبی خواهید داشت و می‌توانید به موقع از خواب بیدار شوید و حتی اگر خسته باشید، هیچ مشکلی برای بیدار شدن از خواب نخواهید داشت.

لبخند بزنید

وقتی چشمان خود را باز کردید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که لبخند بزنید. مطالعات نشان داده است که وقتی لبخند می‌زنید، حتی اگر تصنعی باشد اندورفین و سروتونین ترشح می‌شود. همچنین فیزیولوژی و حالت چهره نیز بر روحیه‌تان تأثیر می‌گذارد پس سعی کنید یک لبخند بزنید و از فکر در مورد چیزهای منفی که باعث ناراحتی می‌شود، اجتناب کنید.

بدن خود را هیدراته کنید

همه ما معمولا شب‌ها از خواب بیدا نشده و آب نمی‌خوریم به همین خاطر بدن برای ساعت‌های طولانی دچار کم آبی می‌شود. برای اینکه یک صبح خوب و پر نشاط داشته باشید، لحظه‌ای که صبح از خواب بیدار می‌شوید مقدار زیادی آب بنوشید.

نوشیدن حدود ۵۰۰ میلی لیتر آب پس از بیدار شدن سبب هیدراته شدن سلول‌ها و فعال شدن عملکرد آنها می‌شود. همچنین نوشیدن آب در صبح ها می‌تواند خستگی شما را کاهش دهد تا راحت از خواب بیدار شوید و به سم زدایی بدن و متابولیسم نیز کمک می‌کند. بنابراین عادت کنید که به محض بیدار شدن وارد آشپزخانه شوید و یک لیوان آب بنوشید.

صبح خود را برنامه ریزی آغاز کنید

اگر می‌خواهید هنگام بیدار شدن شاد باشید و روز خود را با انگیزه و رضایت کامل آغاز کنید بنابراین صبح خود را برنامه‌ریزی آغاز کنید و آن را به یک عادت تبدیل کنید. اگر به برنامه خود عمل کنید هر روز به اهداف خود نزدیک‌تر می‌شوید پس بعد از موفقیت در هر کاری خوشحال باشید و وقتی اولین کار روز را انجام دادید و احساس خوبی نسبت به آن داشته باشید. برای ایجاد انگیزه در خود اولین پیروزی کوچک خود را جشن بگیرید.

13950930P363l74361

تحرک داشته باشید

شب ساعت‌های طولانی می‌خوابیم و تحرک نداریم. اگر روز خود را بدون تحرک آغاز کنید تا شب حوصله و توان انجام کاری را نخواهید داشت پس باید صبح قبل از شروع روز ورزش کنید و هر روز برای ورزش وقت بگذارید تا بازدهی خود را حفظ کنید. تحرک برای بدن و سلامتی مفید است.

شب‌ها برنامه خنده دار تماشا کنید

به گزارش وب گاه نمناک، قبل خواب و یا در پایان روز کاری، یک فیلم خنده‌دار تماشا کنید و یا کار و تفریحی انجام دهید که شما را شاد کند به این ترتیب وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوید سرحالتر هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + چهارده =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید