جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

طوفان و بارش شدید برف در انتظار تهران

طوفان
طوفان

طوفان و بارش شدید برف در انتظار تهران : مدیرکل مدیریت بحران استان تهران اعلام کرد سیل،طوفان و بارش شدید برف در انتظار تهران است و شهروندان آماده زمستان سخت باشند.

طوفان

طوفان
طوفان

به گزارش آماج : حامد یزدی مهر مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به نزدیکی به نیمه دوم سال و افزایش احتمال وقوع حوادث مرتبط با بارش‌ها و فصل سرما، گفت: در همین راستا نیز سازمان مدیریت بحران کشور ابلاغیه‌ای را به تمام استان‌های کشور ابلاغ کرد و اداره کل مدیریت بحران استان تهران نیز با توجه به حوادثی که بیشترین احتمال وقوع آن در این استان وجود دارد، ابلاغیه‌ای را به تمامی دستگاه‌های اجرایی، امدادی، خدماتی و … ارائه کرد.

تمامی دستگاه‌های دارای مسئولیت براساس قانون مدیریت بحران ملزم به رعایت این دستورالعمل‌ها هستند و ضروری است که اقدامات پیشگیرانه در دستور کار همه دستگاه‌ها قرار داشته باشد.

وی با بیان اینکه برخی از پیش‌بینی‌های اولیه انجام شده حاکی از افزایش میزان بارش‌ها طی فصل پائیز در کشور است، گفت: در همین راستا نیز باید اقدامات پیشگیرانه و همچنین اقدامات لازم برای امدادرسانی و پاسخ سریع به حوادث در دستورکار قرار بگیرد،

چرا که در صورت عدم اتخاذ تصمیمات و اقدامات پیشگیرانه و نداشتن آمادگی لازم برای پاسخ به مخاطرات از جمله سیل و آبگرفتگی، طوفان، تگرگ، بارش برف و باران سنگین، صاعقه، انسداد محورها و… یقیناً خسارات جانی و مالی بسیاری بدنبال خواهد داشت.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران همچنین تاکید کرد که مطابق بندهای ۲۲ و ۲۳ قانون مدیریت بحران کشور با هرگونه قصور، اهمال و کم کاری مسئولین ذیربط در انجام وظایف برخورد قاطع خواهد شد.

یزدی مهر درباره دستورالعمل‌های لازم در این خصوص گفت: لازم است که جلسات ستاد استانی و شهرستانی به منظورآمادگی حداکثری دستگاه های ذیربط و پاسخگویی به هنگام درشرایط اضطرار به طور منظم برگزار شود.

طوفان

طوفان
طوفان

پایش به هنگام مخاطرات جوی و اعلام هشدارهای لازم به ذینفعان از قبیل کشاورزان، دامداران و لنج داران از طریق رسانه‌های محلی نیز مورد تاکید است.

وی با تاکید بر ضرورت شناسایی مناطق پر ریسک و اولویت‌دهی به کاهش ریسک آن در برنامه های کاری به‌منظورتامین منابع مالی و بسیج تمام امکانات گفت: رصد و بازبینی دوره‌ای پل‌های کم ارتفاع، مسیل‌ها و … باید با هدف جلوگیری از انسداد مسیر رودخانه، انحراف آب و… انجام شود.

ضرورت آمادگی دستگاه های خدماتی و امدادی از جمله شهرداری ها، دهیاری ها، هلال احمر و دپوی اقلام موردنیاز نیز از جمله دیگر تمهیدات است.

لینک نوشته:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 4 =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید