جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

گوگل، متا و چند شرکت دیگر برای مبارزه با سوءاستفاده آنلاین از کودکان متحد شدند

شرکت‌هایی ازجمله گوگل، متا و دیسکورد (Discord) با معرفی یک برنامه بین‌پلتفرمی جدید که Lantern نام دارد، قصد دارند با استثمار و سوءاستفاده جنسی آنلاین از کودکان (OCSEA) مبارزه کنند.

به گزارش آماج گروهی از کسب‌و‌کارهای حوزه فناوری تحت عنوان «ائتلاف فناوری» (The Tech Coalition)، با هدف همکاری برای مبارزه با سوءاستفاده جنسی آنلاین از کودکان، در اطلاعیه خود از برنامه جدیدی تحت عنوان Lantern رونمایی کردند.

نحوه کار برنامه جدید گوگل و متا

برنامه جدید گوگل و متا

طبق این اطلاعیه، پلتفرم‌های شرکت‌کننده در Lantern که تاکنون شامل مواردی ازجمله دیسکورد، گوگل، متا، توییچ، Snap و Roblox می‌شوند، می‌توانند سیگنال‌هایی را در مورد فعالیت‌های نقض‌کننده قوانین خود ارسال کنند. این سیگنال‌ها می‌توانند شامل اطلاعات مرتبط با حساب‌های نقض‌کننده قوانین مانند آدرس ایمیل و نام کاربری یا کلمات کلیدی مورد استفاده برای انتشار محتواهای مربوط به سوءاستفاده جنسی از کودکان (CSAM) باشد. سپس سایر شرکت‌های سهیم نیز می‌توانند از سیگنال‌های موجود در Lantern در پلتفرم‌های خود استفاده کنند.

همچنین در این اطلاعیه اشاره شده است که هرچند سیگنال‌ها دقیقاً سوء‌استفاده را اثبات نمی‌کنند، اما به شرکت‌ها درزمینه بررسی و انجام اقداماتی مانند بستن حساب یا گزارش فعالیت به مقامات کمک خواهند کرد.

متا به‌طور جداگانه نیز پستی در مورد این همکاری منتشر کرده است. به گفته این غول فناوری، آن‌ها در طول مرحله آزمایشی Lantern بیش از 10 هزار اکانت فیسبوک و اینستاگرام را که نقض‌کننده قوانین بوده‌اند، حذف کرده و آن‌ها را به مرکز ملی کودکان مفقود و مورد سوءاستفاده قرار‌گرفته، گزارش داده است.

اعضای ائتلاف طی دو سال گذشته درحال توسعه Lantern بو‌ده‌اند. همچنین این ائتلاف بر این برنامه نظارت خواهد داشت و مسئول ایجاد دستورالعمل‌ها و قوانین شفاف برای به‌اشتراک‌گذاری داده‌ها خواهد بود. به‌عنوان بخشی از این برنامه، شرکت‌ها باید دوره‌های آموزشی اجباری را پشت‌سر بگذارند و سیاست‌ها و قوانین آن‌ها توسط ائتلاف بررسی خواهد شد.

در همین رابطه، امروز در گزارش دیگری به نقل از یکی از مدیران سابق متا گفته شده بود که این شرکت آسیب اینستاگرام به نوجوانان را نادیده می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + یک =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید