جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

واتساپ و قابلیت‌های جدید

واتساپ
واتساپ

واتساپ با بیش از ۲ میلیارد کاربر، محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام‌رسان است و امسال صاحب قابلیت‌های جدیدی شده که اکثر آنها حول کارکردش به عنوان یک ابزار پیام‌رسانی بوده است.

واتساپ

واتساپ
واتساپ

این پلتفرم که متعلق به شرکت «متا» است، در چند ماه گذشته، تعدادی قابلیت مفید بزرگ و کوچک اضافه کرده است. شرکت «متا» انگیزه‌های قوی برای توسعه امکانات پیام‌رسان واتس‌اپ دارد. هر چند واتس‌اپ در سال گذشته، بیش از دو میلیارد کاربر فعال داشته است اما تلگرام با ۷۰۰ میلیون کاربر ماهانه فعال، به سرعت رو به توسعه است.

به گزارش آماج : اسنپ چت هم با وجود رقابت شدیدی که از سوی پلتفرم‌های شبکه اجتماعی دیگر وجود دارد، همچنان رو به رشد است. سیستم عامل iOD ۱۷ اپل، پست صوتی تصویری فیس‌تام را برای کاربران آیفون معرفی خواهد کرد. پایگاه خبری ایندین اکسپرس در گزارشی، پنج قابلیت جدید در واتس‌اپ را بررسی کرده است که آشنایی با آنها، به کاربران کمک می‌کند استفاده بیشتری را از این اپلیکیشن پیام‌رسان ببرند.

نرم‌افزار پیام‌رسان واتسپ در ماه‌های گذشته دچار تغییراتی شده است که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توانیم به امکان انتقال تاریخچه چت iOS به اندروید اشاره کنیم. به‌روزرسانی‌های واتسپ اغلب بنیادی بوده و سریع هم پیاده‌سازی می‌شوند.

جای تعجبی هم ندارد، چرا که این برنامه به‌عنوان محبوب‌ترین پیام‌رسان در جهان کار می‌کند و تخمین زده شده است که ۲ میلیارد کاربر هر ماه پیام‌های خودشان را از طریق این برنامه ارسال می‌کنند. بنابراین، سرویس متعلق به متا به‌طور مداوم در حال بهبود و ارتقا است و ویژگی‌های جدیدی هم برای آن پیاده‌سازی می‌شود.

گاهی اوقات هم تغییراتی در شرایط و عملکرد حریم خصوصی پیاده‌سازی می‌شود تا کاربران بیش از پیش به امنیت داده‌های خود مطمئن باشند.

واتساپ
واتساپ

دو ویژگی مهم برای نسخه اندروید واتسپ

واتساپ می‌تواند کارهای زیادی برای بهبود برنامه خود انجام دهد. اما هنوز بسیاری از ویژگی‌های گمشده وجود دارد که کاربران آرزو داشتند در این پیام رسان وجود داشته باشد. خوشبختانه، دو مورد از آن‌ها به این برنامه راه پیدا خواهد کرد. یکی از آن‌ها امکان ارسال تاریخچه چت بین دستگاه‌های اندروید بوده و دیگری هم پشتیبان بهتر از چندین دستگاه به‌‌صورت همزمان است.

پشتیبانی از چندین دستگاه در حال حاضر برای کاربران بتا در دسترس قرار گرفته است و به شما امکان می‌دهد تا به‌صورت همزمان از چهار دستگاه مختلف برای اتصال به حساب کاربری خود در واتساپ استفاده کنید. حتی اگر گوشی هوشمند شما در دسترس نباشد، این قابلیت را خواهید داشت.
با این حال، دستگاه‌ها همچنان باید به گوشی هوشمند شما لینک شوند و اگر به مدت دو هفته از گوشی هوشمند خود استفاده نکنید، این لینک از بین خواهد رفت.

انتقال تاریخچه چت در اندروید، در حال حاضر به‌عنوان یک انحصاری زمان‌دار سامسونگ در نظر گرفته شده و قرار است که برای گوشی‌های هوشمند دیگر هم عرضه شود. این قابلیت یقینا طرفداران زیادی خواهد داشت.

واتساپ
واتساپ

۱- ارسال عکس کیفیت بالا

شرکت «متا» سرانجام گزینه‌ای را فعال کرد که به کاربران اجازه می‌دهد تصاویر با کیفیت بالا (HD) را مستقیما در واتس‌اپ ارسال کنند تا کیفیت و جزئیات تصویر حفظ شود. اکنون کاربران می‌توانند از هر دو دستگاه اندروید و iOS، عکس‌های کیفیت بالا را در واتس‌اپ ارسال کنند. دکمه جدید اچ دی در بالای صفحه اشتراک گذاری، کنار سایر ابزارهای ویرایش تصویر مانند چرخاندن و ابزارهای افزودن متن و استیکر به عکس، قرار می‌گیرد.

هنگامی که کاربر، روی دکمه اچ دی می‌زند، پنجره‌ای ظاهر خواهد شد که به او اجازه می‌دهد کیفیت عکس را انتخاب کند. به صورت پیش فرض، کیفیت استاندارد انتخاب شده است. واتس‌اپ اعلام کرد این انتخاب برای این بوده که سرعت و مطمئن بودن اشتراک گذاری عکس، تضمین شود. اما اکنون کاربران می‌توانند کیفیت اچ دی عکس را چک کنند. پس از ارسال عکس، دریافت کنندگان، عکس را مشاهده خواهد کرد که برچسب اچ دی آن، در پایین سمت چپ عکس قرار می‌گیرد و به آنها اطلاع می‌دهد که یک تصویر کیفیت بالا به اشتراک گذاشته شده است. همه عکس‌ها از طریق رمزنگاری سر تا سری واتس‌اپ، حفاظت شده اند. پشتیبانی برای ارسال ویدئوهای اچ دی هم به واتس‌اپ اضافه شده است.

۲- پیام‌های ویدئویی فوری

 

کاربران می‌توانند با یک ویدئوی کوتاه در واتس‌اپ، به پیام پاسخ دهند. این قابلیت کاملا جدید به کاربران امکان می‌دهد حین مکالمه با دوستان و خانواده، ویدئوهای کوتاه ارسال کنند که تجربه چت جدیدی را در واتس‌اپ اضافه می‌کند. کاربران واتس‌اپ برای ضبط پیام تصویری، تنها کافی است روی دکمه زده و آن را نگه دارند. ویدئوها به صورت خودکار در حالت بی‌صدا پخش می‌شوند تا کاربر فرصت مناسب برای شنیدن صدا پیدا کرده و با یک ضربه، صدا را روشن کند. پیام ویدئویی مانند پیام‌های فوری متنی در واتس‌اپ، رمزگذاری شده‌اند تا لایه‌ای از حریم خصوصی اضافه شود.

۳- بی‌صدا کردن (میوت) تماس گیرندگان ناشناس

واتس‌اپ به آن دسته از کاربرانی که از دریافت تماس از افراد ناشناس خسته شده‌اند، اجازه می‌دهد تا به طور خودکار، تماس‌های شماره‌های ناشناس را برای افزایش حریم خصوصی بی‌صدا کنند. کاربران اکنون می‌توانند گزینه قطع کردن تماس‌های ناشناس را فعال کنند تا از تماس‌های صوتی و تصویری ناخواسته افراد ناشناس، اجتناب کنند.

۴- ویرایش پیام‌ها

با عجله در واتس‌اپ پیامی ارسال کردید و می‌خواهید آن را اصلاح کنید؟ اکنون می‌توانید این کار را در واتس‌اپ انجام دهید. این پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهد پیام متنی را در واتس‌اپ ویرایش کنند. با این حال، تنها می‌توان یک پیام متنی را ظرف مدت ۱۵ دقیقه پس از ارسال آن، ویرایش کرد و هنگامی که یک پیام ویرایش شد، برچسب «ویرایش شده» خواهد خورد تا دریافت کنندگان مطلع شوند که محتوای پیام تغییر کرده است اما تغییراتی که صورت گرفته است به آنها نشان داده نخواهد شد.

۵- چت‌های خصوصی ایمن

واتس‌اپ اکنون از «قفل چت» (Chat Lock) پشتیبانی می‌کند. به این ترتیب، کاربران می‌توانند چت‌های خاصی را قفل کنند که فقط با احراز هویت می‌توان به آنها دسترسی پیدا کرد. این یک لایه اضافی از حریم خصوصی اضافه می‌کند، به ویژه برای کسانی که ممکن است مجبور باشند تلفن همراه خود را به شکل اشتراکی با افراد دیگر، استفاده کنند.

6. پیام‌های ناپدید شونده در نسخه بتای iOS

بر اساس برخی از کاوش‌های انجام شده در نسخه بتای برنامه واتساپ، نسخه iOS این برنامه قرار است که از قابلیت پیام‌های محو شونده پشتیبانی کند. این قابلیت در ابتدا برای نسخه اندروید فعال شده و با استقبال از سوی کاربران، حال بعد از مدت‌ها قرار است که برای نسخه iOS هم فعال شود.

7. کیفیت بالاتر عکس و ویدیو

با توجه به ویژگی جدیدی که در نسخه بتا برنامه واتساپ پیدا شده است، گزینه Best Quality در این برنامه برای ارسال عکس و ویدیو فراهم شده است و افراد می‌توانند از این گزینه برای ارسال فایل‌های رسانه‌ای در بهترین کیفیت ممکن استفاده کنند.

 

بر اساس گزارش‌ها، با توجه به کیفیت پایین تصاویر ارسالی در واتساپ و خواست کاربران، این گزینه اضافه شده است تا با مسئولیت خود افراد، بالاترین سایز ممکن برای عکس و فیلم مورد نظر به کاربر ارسال شود.

8. قابلیت View Once واتساپ

واتساپ شروع به استفاده از ویژگی جدید View Once کرده است که بخشی از نسخه بتا بوده و به کاربران اجازه می‌دهد تا عکس‌ها و ویویدیوها را پس از مشاهده به‌صورت خودکار حذف کنند. چنین پیام‌هایی با آیکون one-time یا همان یک بار مصرف علامت گذاری می‌شوند.

 

بنابراین، خواهید دانست که پس از مشاهده این پیام‌ها و بسته شدن چت، از بین می‌روند. اگر هم یک یا ویدیوی View Once را باز نکنید، ظرف ۱۴ روز پس از ارسال حذف می‌شوند. کاربران نمی‌توانند عکس‌ها و ویدیوهایی که دریافت کرده‌اند و تگ View Once روی آن‌ها قرار دارد را ذخیره کرده یا ارسال کنند.
برای استفاده از این ویژگی، باید هر بار که یک ویدیو یا عکس را ارسال می‌کنید، گزینه Vie One را برایش انتخاب کنید. این گزینه به شما کمک می‌کند که از ارسال عکس‌هایی که نمی‌خواهید گیرنده آن را نگه دارد، اجتناب کنید. فقط توجه داشته باشید که هنوز زمانی برای گیرندگان عکس و ویدیو وجود خواهد داشت که از عکس اسکرین شات گرفته یا از برنامه ضبط صفحه نمایش برای ضبط ویدیو استفاده کنند.

بنابراین، ابتدا اطمینان حاصل کنید که این قبیل عکس و فیلم‌ها را برای مخاطبینی ارسال می‌کنید که قابل اعتماد هستند. ویژگی View Once نه‌تنها برای افرادی که از حفظ حریم خصوصی آگاه هستند، یک موهبت محسوب می‌شود، بلکه از پر کردن عکس در برنامه گالری با تصاویر و ویدیوهایی که ممکن است کاربران مایل به نگه داشتن آن‌ها نباشند نیز جلوگیری می‌کند.

9. اتصال به تماس‌های گروهی قبل از شروع

یکی از قابلیت های جدید واتساپ این است که کاربران می‌توانند زمانی که یک تماس گروهی از قبل استارت شده است، به آن بپیوندند. حتی اگر شما در این تماس‌ها برای شروع نادیده گرفته شده بودید، می‌توانید به آن بپیوندید.

قبل از این، برای ملحق شدن به یک تماس گروهی، باید دعوت را زمانی که برای اولین بار ابتدای تماس ارسال شد، بپذیرید. اما اکنون می‌توانید به برگه تماس‌ها رفته و از آن‌جا به آن بپیوندید.

۱0. ایموجی‌های جدید در واتساپ

کاربران در کدهای بتای عمومی برنامه واتساپ دریافته‌اند که ایموجی‌های جدیدی در اختیار کاربران اندروید قرار داده می‌شود و این ایموجی‌ها با تاکید روی طرح‌های محبت‌ آمیز هستند. پس از به‌روزرسانی Emoji 13.1 کنسرسیوم یونیکد که ۲۱۷ ایموجی جهانی رسمی را برای دیگران معرفی می‌کرد، آن‌ها بر اساس محبوبیت به این واتساپ اضافه می‌شوند.

ظاهرا ایموجی‌های جدید واتساپ در نسخه بتای اندروید ۲.۲۱.۱۶.۱۰ اضافه شده‌اند. این موارد شامل ایموجی‌های قلب جدید هستند که به نظر می‌رسد با یک قلب خوب و یک قلب سوزان ارائه می‌شوند و محبت نزدیک بین افراد را به همراه دارد.

۱1. ترجمه پیام‌های صوتی در واتساپ

یکی از قابلیت های جدید واتساپ که می‌توانید از آن بهره ببرید، ترجمه پیام‌های صوتی در زمانی است که نمی‌توانید به آن گوش کنید. پیام‌های صوتی اغلب اوقات مفید هستند، اما تنها در صورتی کاربردی هستند که واقعا بتوانید به آن‌ها گوش کنید.

داشتن یک هندزفری یا حضور در مکانی آرام و بی سر و صدا، از جمله شرایطی است که باید فراهم باشد. اگر نمی‌توانید چنین شرایطی برای خود فراهم کنید، این قابلیت اساسا بی فایده خواهد بود. شاید به همین دلیل است که واتساپ به شما این امکان را داده است که آن‌ها را به متون تبدیل کنید.

این ویژگی ابتدا در نسخه بتا منتشر شده برای iOS دیده شد و سپس واتساپ هم آن را تایید کرد. این ویژگی صدا را برای تبدیل به متن ارسال کرده و در قالب متن قابل نمایش ارسال می‌کند. با این حال، به جای ارسال آن به شرکت مادر فیس بوک، که به دلیل اهمیت ندادن به حریم خصوصی کاربران شهرت دارد، داده‌های iOS به اپل ارسال می‌شود.

احتمالا این ویژگی به جای آن داده‌های صوتی اندروید را به گوگل ارسال خواهد کرد. البته هنوز چیزی در این رابطه تایید نشده است. متاسفانه واتساپ گفته است که این ویژگی هنوز در مراحل اولیه طراحی و نمونه سازی است و بنابراین، به این زودی‌ها نمی‌توانیم شاهد عرضه آن برای واتساپ باشیم.

دو ویژگی مهم برای نسخه اندروید واتسپ

واتساپ می‌تواند کارهای زیادی برای بهبود برنامه خود انجام دهد. اما هنوز بسیاری از ویژگی‌های گمشده وجود دارد که کاربران آرزو داشتند در این پیام رسان وجود داشته باشد. خوشبختانه، دو مورد از آن‌ها به این برنامه راه پیدا خواهد کرد. یکی از آن‌ها امکان ارسال تاریخچه چت بین دستگاه‌های اندروید بوده و دیگری هم پشتیبان بهتر از چندین دستگاه به‌‌صورت همزمان است.

پشتیبانی از چندین دستگاه در حال حاضر برای کاربران بتا در دسترس قرار گرفته است و به شما امکان می‌دهد تا به‌صورت همزمان از چهار دستگاه مختلف برای اتصال به حساب کاربری خود در واتساپ استفاده کنید. حتی اگر گوشی هوشمند شما در دسترس نباشد، این قابلیت را خواهید داشت.

با این حال، دستگاه‌ها همچنان باید به گوشی هوشمند شما لینک شوند و اگر به مدت دو هفته از گوشی هوشمند خود استفاده نکنید، این لینک از بین خواهد رفت.

انتقال تاریخچه چت در اندروید، در حال حاضر به‌عنوان یک انحصاری زمان‌دار سامسونگ در نظر گرفته شده و قرار است که برای گوشی‌های هوشمند دیگر هم عرضه شود. این قابلیت یقینا طرفداران زیادی خواهد داشت.

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم که با برخی از مهم‌ترین قابلیت های جدید واتساپ آشنا شویم. این قابلیت‌ها کمک می‌کنند که شرایط راحت‌تری در هگنام استفاده از برنامه واتساپ داشته باشیم.

محبوبیت برنامه با قابلیت‌های جدید بالا رفته و است و متا به‌عنوان صاحب این پیام رسان محبوب، همواره در تلاش بوده است که در کنار قابلیت‌های جدید امنیتی و حفظ حریم خصوصی کاربران، امکانات مدرن و به‌روزی را در اختیار کاربران خود قرار دهد. شما نیز می‌توانید نظرات خود را در مورد این قابلیت‌های جدید با ما در میان گذارید. چه قابلیتی دیگری هنوز به واتساپ راه نیافته و منتظر آن هستید؟ با ما همراه شوید.

آیا در آپدیت جدید واتس اپ امکان انتقال چت ها از اندروید به iOS وجود دارد؟

بله؛ یکی از قابلیت های جدید واتس اپ امکان انتقال چت ها از اندروید به iOS با استفاده از برنامه Move to iOS است.

قابلیت View Once در واتس اپ چیست؟

این قابلیت به کاربران اجازه می دهد عکس ها و ویدئوها پس از یکبار مشاهده به صورت خودکار حذف شوند. همچنین کاربر نمی تواند عکس‌ها و ویدیوهایی که دریافت کرده‌ و تگ View Once روی آن‌ها قرار دارد را ذخیره کرده یا ارسال کند.

آیا امکان ارسال عکس و ویدئوی با کیفیت بالا در واتس اپ بروزرسانی شده وجود دارد؟

بله خوشبختانه واتس اپ ویژگی Best Quality را در نسخه بتا اضافه کرده و افراد می توانند برای ارسال فایل های رسانه ای با بهترین کیفیت استفاده کنند.

لینک نوشته:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 10 =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید