جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه نورث استار دبی حضور دارند؟

شرکتهای دانش بنیان
شرکتهای دانش بنیان

شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه نورث استار دبی حضور دارند؟ 20 شرکت دانش‌بنیان ایرانی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در قالب یک پاویون اختصاصی به ارائه دستاوردهای خود در نمایشگاه و رویداد استارت‌آپی نورث‌استار (North Star) دبی می‌پردازند.

شرکتهای دانش بنیان

شرکتهای دانش بنیان
شرکتهای دانش بنیان

به گزارش آماج : جیتکس گلوبال (GITEX Global) به عنوان بزرگ‌ترین رویداد فناوری اطلاعات جهان، محلی برای نمایش جدیدترین دستاوردهای شرکت‌های فعال در حوزه‌های هوش مصنوعی، شهر هوشمند، فناوری‌های ابری و کلان‌داده، امنیت سایبری، بلاکچین، متاورس، فین‌تک، فناوری‌های تلکام و سایر حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات محسوب می‌شود.

این نمایشگاه از تاریخ 24 تا 28 مهر ماه 1402 در دبی برگزار می‌شود و میزبان بیش از 6 هزار شرکت از 170 کشور دنیا است.

نمایشگاه و رویداد استارت‌آپی «نورث‌استار»، یکی از زیرمجموعه‌های نمایشگاه جیتکس 2023 است که طی روزهای 23 تا 26 مهر ماه جاری در دبی برگزار می‌شود.

در پاویون اختصاصی شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه و رویداد استارت‌آپی «نورث‌استار» که از امروز آغاز به کار کرده است، 20 شرکت دانش‌بنیان ایرانی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی به ارائه محصولات و جدیدترین دستاوردهای خود می‌پردازند که اسامی‌آنها و محصولات فناورانه ارائه شده به این شرح است:

نگین سامانه‌ هوشمند پاژ

شرکت نگین سامانه هوشمند پاژ از سال ۱۳۹۲ به عنوان یکی از اولین پیشگامان عرصه تولید و توسعه سیستم‌های هوشمند هتلی و ساختمانی شروع به فعالیت کرده است.

این سیستم‌ها از اهمیت ویژه‌ای در مدیریت و کاهش خطای انسانی در کنترل و نظارت بر سیستم‌های هتلی برخوردار هستند. سامانه هوشمند صورت خاص و تخصصی، سیستم‌های هوشمند هتلی را تحت پروتکل‌های صنعتی رایج تولید می‌کند و تلاش دارد با ارائه راهکارهای نوآورانه در بهینه سازی مصرف انرژی و بهبود شرایط مدیریت، راحتی و آسودگی را در فضای هتل برای مهمانان و مدیران بخش‌های مختلف ایجاد کند.

همیار تربیت کودک گهواره

این شرکت دانش‌بنیان اقدام به ارائه خدمات در حوزه زایمان و مشاوره‌های تربیت اطفال می‌کند. محصول «گهواره»، همیار تربیت کودک و بارداری است.

downppload

دادوستد بازار جهان

شرکت دادوستد بازار جهان به عنوان یکی از اولین شرکت‌های مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف فعال بوده و کار خود را از سال1382 آغاز کرده است.
گروه توسعه فناوری اطلاعات دادوستد بازار جهان مجموعه‌ای از کسب‌وکارهای فعال، خلاق و نوآور در حوزه تکنولوژی است که در طی دهه‌ گذشته بنیان‌گذاری شده است.

هوپاد صنعت کارمانیا

تولیدات فیلتر، در زمینه‌های مختلفی صورت می‌گیرد که شامل فیلترهای خودروهای خاص و سنگین، راهسازی و معدنی، کشاورزی و نیروگاهی است، حوزه‌ای که تخصص اصلی شرکت دانش‌بنیان هوپاد صنعت کارمانیا است.

هوشمندسازی تحلیل داده‌ها

ماموريت اصلی این شرکت‌ دانش‌بنیان تبديل داده‌های خام به ارزش افزوده، شناسايی علل مشكلات، تحليل عملكردي و تجاری بر اساس داده‌ها، افزايش رضايتمندی، هوشمندسازی تصميم‌گيری‌ها، مدلسازی و پيش‌بينی است.

بهین‌سازان فرآیند امین

تیم بهین‌سازان با تجربه‌ استقرار چرخه مدیریت فرآیندهای کسب و کار در چندین سازمان با اندازه‌ها و حوزه فعالیت‌های متفاوت، به یاری کسب‌وکارها می‌آیند تا این بنگاه‌ها در کمترین زمان، به بیشترین سطح بهره‌وری دست پیدا کنند.

ایده‌پردازان مبتکر شریف

شرکت ایده‌پردازان شریف از سال ۱۳۸۰ آغاز به کار کرده و در زمینه طراحی و فعالیت‌های مهندسی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی‌فعالیت می‌کند. این شرکت دانش‌بنیان در زمینه تولید نرم‌افزار‌های آموزشی صنعتی هم فعال بوده و در تلاش است سطح علمی‌و فنی متخصصان این حوزه را بالا ببرد.


نوآوران روباتیک و پزشکی سینا

این شرکت در سال 1394 توسط برخی از اعضای هیات علمی‌دانشگاه‌های کشور به عنوان اسپین آفی (Spin Off) از دانشگاه علوم پزشکی تهران تاسیس شد. برنامه اصلی این شرکت، طراحی، ساخت و توسعه تجهیزات و فناوری‌های نوین پزشکی، در حیطه‌های آموزش، تشخیص، درمان (جراحی و توانبخشی)، بازتوانی و مراقبت‌های پس از درمان با تکیه بر فناوری روباتیک در پزشکی است.

در این زمینه تاکنون شرکت به طور خاص در حوزه‌های جراحی روباتیک (روبات‌های جراح و کمک جراح)، توانبخشی روباتیک (درمانی و کمکی) و همچنین شبیه‌سازهای مهارت‌های پیشرفته پزشکی با استفاده از فناوری‌های حقیقت مجازی، تکمیلی و مصنوعی، محصولات متنوعی را به بازار عرضه کرده است.

مهندسی صارع شمال

فعالیت‌های صارع شمال شامل طراحی، ساخت، نصب، راه‌اندازی، اجرا و نگهداری پروژه‌های مختلف در زمینه‌های ساختمان، ارتباطات و نیرو است. خدمات بازرگانی نیز حسب نوع کارها و نیازهای مشتریان در زمره فعالیت‌های شرکت قرار دارد. این فعالیت‌های بازار هدف و پروژه‌های جداگانه‌ای را در بخش‌های خصوصی و دولتی دارند.

زیرساخت مرکز داده ارم

شرکت زیر ساخت مرکز داده ارم در راستای رفع بخشی از نیازهای صنعت فناوری اطلاعات کشور و به صورت ویژه در حوزه اتاق سرور و دیتاسنتر، به همت جمعی از فارغ التحصیلان دانشکده فنی دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی شریف تاسیس شد.

این شرکت در گام اول فعالیت خود با شناسایی نیازهای اساسی مرکز داده و ضرورت گسترش روز افزون مراکز داده در ایران و با توجه به زمینه تخصصی هسته اولیه شرکت بر روی رفع نیازهای سرمایشی مرکز داده متمرکز شده است.

محصولات سرمایشی مرکز داده توسط نیروهای متخصص در این مجموعه طراحی، تست و تولید شده و رقیبی جدی برای محصولات و برندهای خارجی محسوب می‌شود. شرکت زیرساخت مرکز داده ارم علاوه بر رفع نیازهای سرمایشی، در دیگر بخش‌های زیرساخت مراکز داده نیز فعال بوده و به تأمین تمامی‌نیازهای یک مرکز داده در تمامی‌حوزه‌ها می‌پردازد.

آینده روباتیک سبز آرسام

شرکت آرسام، خالق روبات‌های تعاملی است. این شرکت با الگوی فعالیت علمی‌و نوآورانه، پویا و فعال، شاداب و پایدار، جدی و اخلاق مدار سال‌هاست که در حوزه آینده روباتیک سبز ایران فعالیت می‌کند. آرسام، سفیر علمی‌ایران و نماد عرصه تکنولوژی و روباتیک کشور است.

جوانفکران داده گستر (ویستا)

شرکت دانش‌بنیان ویستا از سال 1394 فعالیت خود را در زمینه‌ فناوری اطلاعات و اینترنت آغاز کرد و به ارائه خدمات در حوزه تولید و طراحی نرم افزارهای وب و موبایلی و سئو بهینه‌سازی وبسایت به آنلاین‌سازی کسب و کارها و بهبود فرآیندهای آنان می‌پردازد.

طرح و پردازش غدیر

شرکت دانش‌بنیان طرح و پردازش غدیر با بیش از دو دهه تجربه، یکی از شرکت‌های پیشگام در بهینه‌سازی عملکرد مدیریتی کسب و کارها است. در طول سال‌های فعالیت، مفتخر است که با طراحی، تولید و ارائه سیستم‌های حضور و غیاب، سامانه‌های کنترل تردد، مدیریت رستوران، سیستم‌های امنیتی و احراز هویت ارتباطات موثر و موفقی با سازمان‌های دولتی و خصوصی ایجاد کرده است.

نوآوران داده سلامت پیشرو

این شرکت دانش‌بنیان و استارت‌آپ «استودیو نوآوران» از شرکت‌های وابسته به هلدینگ «های‌وب» است، که با هدف تولید و توسعه محصولات و راهکارهای خلاقانه در حوزه پزشکی از طریق هوش مصنوعی، توسط جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برتر ایران تأسیس شده است.

هوشمندافزار نگاره انرژی

شرکت هوشمندافزار نگاره انرژی با نام تجاری‌هانا الکترونیک از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری خراسان شمالی است که در زمینه طراحی و تولید محصولات هوشمند فعالیت می‌کند؛ این شرکت اولین تولیدکننده سیستم اتوماسیون پارکینگ هوشمند در ایران است.

مهندسی راهکار آفرین آدا

شرکت نرم‌افزاری آدا ارائه دهنده نرم‌افزار دبیرخانه، نرم‌افزار اتوماسیون اداری، نرم‌افزار بایگانی و نرم‌افزار کافی شاپ و مدیریت رستوران است. این شرکت با توان بالا در تولید تخصصی سیستم‌های اداری و رستورانی در کشور فعالیت می‌کند.

مانا افزار خاور

فعالیت اصلی این شرکت واقعیت مجازی (VR) است. نوآوری، مشتری مداری و ارائه خدمات پس از فروش مناسب در حداقل زمان ممکن، عواملی هستند که پیوند مستحکمی‌بین مشتریان و این شرکت برقرار کرده است که حاصل تلاش متخصصین این شرکت در است. این شرکت گواهی‌های شورای عالی انفورماتیک، نظام صنفی رایانه‌ای، اینماد اعتماد الکترونیکی و مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد را داراست.

آواپرداز کیهان کریمان

گروه فناوری آواپرداز در سال 1396 و با هدف توسعه شاخص‌های کسب و کار و ایفای نقش در پویایی هر چه بیشتر این حوزه تاسیس شد. آواپرداز در حال حاضر دارای اکوسیستمی‌کامل از کسب و کارهاست که شامل فروشگاه‌های اینترنتی و حضوری مبیت (Mobit.ir) و مبیت استور، پلتفرم ارسال سریع زودکس (Zoodex.ir)، سامانه مدیریت مالی کسب و کار حسابرو (Hesabro.com)، پلتفرم فروش اقساطی و تضمین اقساط پی بای (PayBuy.ir) ، سامانه ارائه راهکارهای هوشمند و اینترنت اشیا راهکار صنعت (Rahkarsanat.org) و کافه نوآوری و شتابدهنده آوینوکس (Avinox) به عنوان تکمیل‌کننده زنجیره ارزش آواپرداز است.

پایا دانش آریا

شرکت مهندسی دانش آریا (سهامی‌خاص) پیشگام و پیشرو صنعت حفاظت کاتدی و کنترل خوردگی در بخش تولید و تامین متریال این سیستم و محصولات مرتبط با آن شامل آندهای تزریق جریان مانند انواع آندهای لوله‌ای (MMO Tubular)، آند ریبونی (MMO Ribbon)، کنداکتور بار (Conductor Bar)، انواع آندهای فداشونده مانند آند آلومینیوم، آند روی، آند منیزیم، کابل کاینار (HMWPE/PVDF) و همچنین محصولات جانبی سیستم حفاظت کاتدیک مانند کک پترولیوم و کک متالورژی (Anode Backfill)، زینک ارتینگ سل و زینک الکترود (Zinc Earthing Cell & Zinc Electrode)، هندی کپ (Handy Cap) و … است.

خدمات مسافرت هوایی و گردشگری ماکان

مجموعه دانش‌بنیان خدمات مسافرت هوایی ماکان با برند یابکس با رویکردی نوین در راستای ارائه راه حلی جامع مبتنی بر فناوری‌های روز دنیا جهت پاسخگویی به نیازهای بازار گردشگری ایران توسط شرکت ماکان سفر راه اندازی شده است.

یابکس به عنوان یک موتور جست‌وجوی سفر با مقایسه کیفیت و قیمت خدمات جامع گردشگری مانند بلیط هواپیما، رزرواسیون هتل، خرید تور از تامین کنندگان معتبر برای کاربران تصمیم گیری را تسهیل می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 7 =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید