جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

5 گیگ گسترش پهنای باند هند برای ایجاد فرصت شغلی در ماه جولای تا سپتامبر

آماج – انتظار می‌رود بخش مخابرات 6000 شغل در سه‌ماهه جولای تا سپتامبر جاری ایجاد کند که این امر ناشی از آغاز کار اپراتورها بر روی برنامه‌های عرضه خدمات 5G و تمرکز بیشتر بر نفوذ پهنای باند فراتر از متروها است.

بیشتر بخوانید:

طبق گزارش شرکت تیم لیز، بخش مخابرات در سه ماهه آوریل-ژوئن با 8.87 درصد در مقایسه با 7.88 درصد در ژانویه تا مارس، بالاترین ریزش خود را در شش فصل گذشته داشته است. این عمدتاً به دلیل ترکیبی از افرادی بود که شغل خود را به دلیل ارزیابی های نامناسب ترک کردند و تعداد موقعیت های باز در بازار افزایش یافت.

در گزارش TeamLease آمده است که این بخش از نظر قصد استخدام متریک برای سه ماهه دوم مالی که از اول جولای با 84٪ شروع شد، رتبه پنجم را کسب کرد. قصد استخدام به برنامه های استخدامی اشاره دارد که یک شرکت/بخش برای یک دوره زمانی معین دارد. بنابراین، وقتی کسی می‌گوید 65 درصد قصد استخدام دارند، به این معنی است که 65 درصد از شرکت‌های آن بخش اعلام کرده‌اند که قصد دارند افراد را در یک فصل خاص استخدام کنند.

قصد استخدام در مخابرات از سه ماهه دسامبر 2021 به طور پیوسته در حال افزایش بوده است. در سه ماهه اکتبر تا دسامبر 2021 به 45 درصد، در ژانویه تا مارس 65 درصد و در آوریل تا ژوئن 75 درصد رسید.

بر اساس این معیار، بخش مخابرات پس از فناوری اطلاعات (98٪) قرار گرفت که در رتبه اول قرار گرفت و پس از آن خدمات آموزشی (91٪) قرار گرفت. مخابرات همچنین رتبه 3 را در فهرست شرکت های بخش خدمات برای همین معیار کسب کرد.

برآوردهای صنعت نشان می دهد که بخش مخابرات بین 18000 تا 20000 شغل در سال مالی 2023 به دلیل عرضه 5G ایجاد می کند، در حالی که مزایده های طیف اکنون به پایان رسیده است. با این حال، حتی قبل از اجرای برنامه های راه اندازی، شرکت های مخابراتی به شدت شروع به گسترش خدمات پهنای باند خود فراتر از متروها کرده اند.

5G

مایور تادی، مدیر ارشد بازرگانی در TeamLease Services NSE ، گفت که بیشتر آگهی‌های شغلی جدید از شرکت‌های مخابراتی برای بخش‌های پهنای باند آنها آمده است. در حین ارائه خدمات پهنای باند، سه نمایه/نقش شغلی مورد تقاضا هستند – فروش، نصب، و سیم کشی. ما شاهد افزایش تقاضا برای این نقش ها در این سه ماهه هستیم.»

او همچنین گفت که نه تنها عرضه 5G و گسترش پهنای باند باعث افزایش استخدام می شود، بلکه احساسات عمومی نسبت به استخدام پس از یک سه ماهه اول مالی خاموش مثبت می شود.

عدم قطعیت های زیادی وجود داشت که باعث شد شرکت ها در ماه آوریل در حالت تعمیر و نگهداری باقی بمانند. ما شاهد افزایش استخدام از ماه مه بودیم و این روند تا سه ماهه جشن و بعد از آن ادامه خواهد داشت.»

در این گزارش همچنین انتظار می‌رود سرمایه‌گذاری خصوصی به میزان 394 کرور روپیه در این سه ماهه انجام شود که به ایجاد بیش از 250 شغل تخصصی کمک خواهد کرد. اینها شامل پروفایل هایی مانند مهندسان دیجیتال می شود که برای پیشبرد گسترش پهنای باند مورد نیاز هستند.

شرکت‌ها برای ارائه نوآوری، توسعه محصول، تحقیقات تهدید، و مهندسی، جذب استعدادهای برتر برای مدرن‌سازی دفاع سایبری سرمایه‌گذاری خواهند کرد. تادی افزود، یک مرکز فناوری جدید در منطقه غرب راه اندازی خواهد شد که برای مهندسان دیجیتال شغل ایجاد می کند.

ایرتل پیش از این اعلام کرده بود که یک مرکز دیجیتال در پونا راه اندازی کرده است تا جاه طلبی های خود را برای انتقال به یک شرکت خدمات دیجیتال از یک شرکت مخابراتی سنتی افزایش دهد.
“همه بخش‌های صنعت از برنامه‌های رشد قوی برای سال مالی 23 و بعد از آن خبر داده‌اند. بنابراین، تعداد موقعیت‌های باز در بازار در سراسر بخش‌های صنعت افزایش یافته است، که به معنای افزایش تقاضا و پیشی گرفتن از عرضه است. مردم به دنبال دستمزد یا تسهیلات بهتر باشند.»

مخابرات در رتبه ششم از نظر نرخ فرسودگی قرار گرفت،IT  با (22.03٪) دوباره رتبه اول را به خود اختصاص داد، پس از آن خدمات آموزشی (13.11٪)، مراقبت های بهداشتی و دارویی (12.25)، تجارت الکترونیک و استارت آپ های وابسته (11.04٪) قرار گرفتند. و برون سپاری فرآیند دانش (10.52%).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 4 =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید