جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

عاقبت دعوای گوگل و 21 میلیون کاربر به دادگاه کشیده شد

یک قاضی آمریکایی قصد دارد گوگل را از دفاع در برابر دعوای دسته جمعی ۲۱ میلیون مصرف‌کننده، آزاد کند.


به گزارش آماج به نقل از رویترز، یک قاضی آمریکایی قصد دارد گوگل را از دفاع در برابر دعوای دسته جمعی ۲۱ میلیون مصرف‌کننده که مدعی بودند با بالا بردن هزینه در فروشگاه گوگل‌ پلی خود، قانون ضد انحصار فدرال را نقض می‌کند، آزاد کند.

تصمیم روز دوشنبه «جیمز دوناتو»، قاضی منطقه‌ای ایالات متحده در سانفرانسیسکو، می‌تواند خساراتی را که گوگل ممکن است بر سر توزیع برنامه‌های کاربردی موبایل اندروید بدهکار باشد، به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

مصرف‌کنندگان ادعا می‌کردند که برای برنامه‌ها هزینه کمتری می‌پرداختند و از انتخاب گسترده‌تر لذت می‌بردند. اما در مقابل این ادعا را رد شد.

دعوای ۲۱ میلیون کاربر با گوگل به دادگاه رسید
دعوای ۲۱ میلیون کاربر با گوگل به دادگاه رسیدintro 1658265899 1intro 1658265899 1

به گفته دوناتو حکم صدور گواهینامه کلاس نوامبر ۲۰۲۲ باید کنار گذاشته شود، زیرا تصمیم وی، مبنی بر عدم اجازه به یک اقتصاددان به‌عنوان شاهد خبره برای مصرف‌کنندگان، عنصر اساسی استدلال آن‌ها برای صدور گواهینامه را حذف می‌کند.

این قاضی گفت که نمی‌تواند فوراً کلاس را قطعی کند، زیرا این کمپانی از دستور ماه نوامبر او درخواست تجدیدنظر کرده است.

وی به وکلای این شرکت و مصرف‌کنندگان دستور داد تا قبل از جلسه استماع ۷ سپتامبر این مشکل را حل کنند. این دعوای دسته جمعی شامل مصرف‌کنندگانی از ۱۲ ایالت و ۵ منطقه ایالات‌متحده بود.

دعوای دسته جمعی به شاکیان اجازه می‌دهد که به‌عنوان یک گروه شکایت کنند و به‌طور بالقوه بازیابی‌های بزرگ‌تری را با هزینه کمتر نسبت به زمانی که مجبور به شکایت انفرادی می‌شدند، دریافت کنند.

گوگل و وکلای مصرف‌کنندگان بلافاصله به درخواست‌ها برای اظهار‌نظر پاسخ ندادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید