جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کارت بازرگانی ترکیه و مزایای دریافت آن

کارت بازرگانی ترکیه
کارت بازرگانی ترکیه

کارت بازرگانی ترکیه و مزایای دریافت آن : یکی از راه های کسب اقامت ترکیه تجارت در آن است که افراد زیادی تمایل به دریافت اقامت کشور ترکیه از این طریق را دارند.

کارت بازرگانی ترکیه

کارت بازرگانی ترکیه
کارت بازرگانی ترکیه

به گزارش آماج : لازم است بدانید تجارت و انجام فعالیت بازرگانی در کشور ترکیه، ارتباط مستقیمی با کارت بازرگانی در ترکیه دارد. در این مقاله به بررسی کارت بازرگانی ترکیه و مزایای آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

کارت بازرگانی ترکیه چیست؟
اولین موردی که باید در خصوص آن صحبت کنیم این است که کارت بازرگانی ترکیه چیست. مهاجرت به ترکیه و دریافت اقامت این کشور راه های مختلفی دارد و فعالیت اقتصادی و بازرگانی یکی از همین روش ها محسوب می شود.

باید بدانید اگر قصد دارید فعالیت اقتصادی خود را به صورت رسمی در این کشور ثبت کنید، نیاز دارید که کارت بازرگانی ترکیه را اخذ کنید. کارت بازرگانی در ترکیه، یک کارت رسمی است که توسط اتاق بازرگانی کشور ترکیه برای متقاضیان صادر می‌ شود.

جهت دریافت کارت بازرگانی ترکیه لازم است که در اتاق بازرگانی ترکیه عضو باشید. عضویت در اتاق بازرگانی ترکیه نیز نیازمند شرایطی است که یکی از مهم ترین شروط آن ثبت شرکت در کشور ترکیه می باشد.

به بیان ساده‌ تر اگر بخواهیم توضیح دهیم باید بگوییم، برای اینکه بتوانید به اتاق بازرگانی ورود پیدا کنید، باید موسسه تجاری، یک فعالیت تجاری و یا صنعتی را در ترکیه به نام خودتان ثبت کنید. بعد از گذراندن تمام این مراحل، می ‌توانید درخواست صدور کارت بازرگانی ترکیه را به اتاق بازرگانی ارائه دهید.

فعالیت هایی که با داشتن کارت بازرگانی ترکیه می توانید انجام دهید زیاد هستند که مهم ترین آن ها موارد زیر می باشد:

ثبت برند و یا علامت‌های تجاری در ترکیه
صادرات از ترکیه و یا واردات به ترکیه از کشورهای دیگر
تبادل اطلاعات تجاری و اقتصادی بین سایر افرادی که کارت بازرگانی دارند
ساماندهی به فعالیت‌های تجاری و اقتصادی و ایجاد هماهنگی بیشتر و…

انواع کارت بازرگانی
جالب است بدانید که با توجه به فعالیت اقتصادی شما، کارت بازرگانی در ترکیه نیز متفاوت خواهد بود. انواع مختلفی از کارت بازرگانی وجود دارد و هر کدام ویژگی ‌ها و مزایای خاص خود را دارند. از جمله انواع کارت بازرگانی ترکیه، می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کارت بازرگانی تجاری
اگر هدف شما از فعالیت اقتصادی در ترکیه، واردات و صادارت و ترخیص کالا است، باید برای دریافت این کارت بازرگانی اقدام نمایید.
کارت بازرگانی موردی
زیر مجموعه ‌ای از کارت تجاری به شمار می ‌رود. این کارت مختص اشخاص حقیقی و حقوقی است؛ کسانی که قصد دارند کالاهای خود را فقط برای یک بار از گمرک ترکیه ترخیص کنند، باید درخواست اخذ کارت موردی بدهند.
کارت بازرگانی خدماتی
اگر هدف شما سرمایه گذاری در ترکیه و یا فعالیت در حوزه‌ های خدماتی است، کارت بازرگانی خدماتی به شما تعلق خواهد گرفت. ترخیص کالاهای وارداتی نیز با این کارت ممکن است.
کارت بازرگانی تولیدی
همانطور که از نامش پیداست، کارت بازرگانی تولیدی برای آن دسته از کسانی است که قصد دارند در زمینه‌ های تولیدی و صنعتی در ترکیه فعالیت کنند. با این کارت می ‌توانید فقط یک بار تجهیزات مورد نیاز خود را از گمرک ترخیص کنید.

کارت بازرگانی ترکیه
کارت بازرگانی ترکیه

مزایای دریافت کارت بازرگانی ترکیه
در قسمت قبلی مهم ترین فعالیت هایی که می توانید با داشتن کارت بازرگانی انجام دهید را کفتیم. اما مزایای داشتن کارت بازرگانی بسیار بیشتر است. در ادامه مزایای داشتن کارت بازرگانی برای افراد خارجی را نام می بریم:

کارت بازرگانی ترکیه، یک کارت شناسایی معتبر است و کاربرد دارد.
این کارت در سفارت ایران در استانبول و سایر نهادهای رسمی نیز اعتبار دارد.
مزیت مهم دیگر کارت بازرگانی فراهم کردن امکان اخذ پاسپورت ترکیه است.

زمانی که شما کارت بازرگانی داشته باشید، می ‌توانید اقامت خود را تمدید کنید و در نهایت بعد از گذشت 5 تا 8 سال بسته به شرایطی که دارید، برای شهروندی ترکیه را به دست آورید.

کارت بازرگانی ترکیه کمک می کند که ویزای ترکیه را راحت ‌تر تمدید کنید.
وجود کارت بازرگانی برای افراد، روند اخذ ویزای شنگن را تسهیل می‌بخشد.
این کارت، تعاملات بین‌المللی کسب و کار شما را افزایش می‌دهد.این کارت می‌تواند تسهیلات ویژه‌ای را برای شرکت شما به همراه داشته باشد و محدودیت‌ها و موانع را برای فعالیت اقتصادی شما، کاهش دهد.
این کارت می‌تواند روند افتتاح حساب در ترکیه را برای شما راحت‌تر کند و امکان اخذ وام را برای شما فراهم آورد.
اخذ کارت بازرگانی کمک می‌کند که با بزرگانی که در زمینه اقتصاد در ترکیه فعالیت می‌کنند، راحت‌تر ارتباط برقرار کنید.
داشتن کارت بازرگانی ترکیه به شما کمک می‌کند که کسب و کار خود را بهتر رشد دهید. این کارت به کار شما رونق می‌بخشد.

کارت بازرگانی ترکیه
کارت بازرگانی ترکیه

نحوه دریافت کارت بازرگانی
همانطور که دیدید داشتن کارت بازرگانی مزایای زیادی دارد و اگر فکر می کنید دریافت این کار سخت است و روند پیچیده ای دارد باید بگوییم اصلا سخت نیست و اگر مراحل آن را بدانید بدون هیچ گونه دردسر و پیچیدگی می توانید کارت بازرگانی ترکیه را دریافت کنید.

مرحله اول:
در مرحله اول باید شرکتی به نام خود در ترکیه ثبت کنید و با اینکه در یک شرکت ترکی شریک شوید.
مرحله دوم:
در مرحله بعدی باید در اتاق بازرگانی ترکیه عضو شوید.
مرحله سوم:
پس از عضویت در اتاق بازرگانی، باید فرم درخواست کارت بازرگانی را تکمیل کرده و به اداره بازرگانی تحویل دهید
مرحله چهارم:
پس از تکمیل فرم درخواست کارت بازرگانی، درخواست شما به اداره ثبت ترکیه منتقل می شود و در این مرحله نیازی نیست شما کاری انجام دهید. فقط حدود 10 روز کاری صبر کنید.
مرحله پنجم:
بعد از این مدت، کارت به آدرس شرکتی که در فرم تقاضا ثبت کرده بودید، ارسال خواهد شد. (توجه کنید که ظاهر و خصوصیات فیزیکی کارت می تواند در هر شهر از ترکیه متفاوت باشد.)
نکته مهم:
فراموش نکنید که اعتبار این کارت، 3 ساله است. بعد از این مدت زمان نیاز دارید که کارت خود را تمدید کنید.
توجه داشته باشید که صدور این کارت، هیچ هزینه ‌ای را به همراه نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید