جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ربات انسان‌نمای تسلا حالا می‌تواند به‌صورت خودکار اشیا را مرتب کند

ویدیو جدیدی از ربات انسان انسان‌نمای تسلا، یعنی اپتیموس منتشر شده است که آن را در حال مرتب کردن اشیاء مختلف و انجام حرکات یوگا نشان می‌دهد.

به گزارش آماج، همانطور که در این ویدیو که توسط حساب رسمی اپتیموس در شبکه اجتماعی ایکس منتشر شده است دیده می‌شود، ربات تسلا ابتدا خودش را کالیبره می‌کند که برای سازگاری با محیط‌های جدید یک امر ضروری است. سپس می‌تواند از حسگرهای بینایی و موقعیت مفاصل خود برای تعیین مکان دقیق اندامش استفاده کند. این امر به اپتیموس اجازه می‌دهد تا با اشیاء تعامل داشته باشد و بتواند وظایف مشخص شده خود را با دقت و مهارت انجام دهد.

مهارت جدید ربات انسان‌نمای اپتیموس

ربات انسان‌نما

یکی از وظایفی که Optimus در این ویدیو انجام می‌دهد، مرتب کردن بلوک‌های آبی و سبز است. ربات تسلا می‌تواند هر بلوک را به‌راحتی در دستان خود بگیرد و با سرعتی شبیه به یک انسان آن‌ها را مرتب کند. علاوه بر این، زمانی که اپراتور انسانی در کار ربات دخالت می‌کند، می‌تواند آن‌ها را مجدداً جابجا کرده به اطراف حرکت دهد. تسلابات همچنین می‌تواند خطاها خود را تصحیح کند و به‌سرعت با وضعیت جدیدی سازگار شود.

در ادامه این ویدیو همچنین شاهد انجام برخی حرکات یوگا توسط اپتیموس هستیم که تعادل و انعطاف‌پذیری آن را نشان می‌دهد. انجام این حرکات نشان می‌دهد که ربات تسلا می‌تواند به خوبی بدن خود را کنترل کند و همچنان انعطاف‌پذیر باشد.

اپتیموس همچنان در حال توسعه است و به‌همین دلیل تسلا با این ویدیو از مهندسان دعوت کرده تا به کار توسعه این پروژه ملحق شوند. هنوز مشخص نیست که این ربات چه زمانی به‌طور کامل آماده خواهد شد، اما این ویدیو نشان می‌دهد که اپتیموس پیشرفت زیادی کرده و از نرم‌افزار خودروهای تسلا استفاده می‌کند.

نمونه اولیه ربات انسان‌نمای تسلا در پاییز سال گذشته معرفی شده بود و ایلان ماسک، مدیرعامل غول خودروسازی ادعا کرده بود که اپتیموس موفق‌تر از خودروهای این شرکت خواهد بود. اوایل سال جاری نیز ویدیویی از این ربات منتشر شده بود که آن را در حال راه‌رفتن نشان می‌داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 10 =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید