جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

فیلر جوشکاری آلیاژهای مقاوم به خوردگی تولید شد

فیلر جوشکاری آلیاژهای CRA توسط محققان یکی از شرکت‌های مستقر در پارک فناوری پردیس با کاربرد در صنایع مختلفی از جمله نفت و پالایشگاه تولید شد.

به گزارش آماج به نقل از پارک فناوری پردیس، صنعت جوشکاری در صنایع نفتی، گازی و پتروشیمی و صنایع انرژی نیازمند فیلرهای جوشکاری خاص از آلیاژهای مقاوم به خوردگی (CRA) برای اتصال قطعات به یکدیگر هستند. یکی از شرکت‌های مستقر در پارک فناوری پردیس موفق به تولید گونه‌ای از این فیلرها شده است.

هوشدار، مدیرعامل این شرکت با اشاره به فعالیت این شرکت در تولید آلیاژهای آستنیتی، گفت: با توجه به اینکه نیاز کشور به فیلرهای جوشکاری آلیاژهای CRA از طریق واردات تأمین می‌شد، محققان شرکت ما اقدام به تحقیق و توسعه برای تولید این فیلرها کردند که در سال ۱۴۰۲ به نتیجه رسید.

وی افزود: با توجه به نقش استراتژیک صنایع نفتی و گازی به فیلرهای جوشکاری، بومی‌سازی این محصول گام مؤثری در رفع نیاز این صنایع است.

هوشدار گفت: محصولات مشابه خارجی با قیمت بالایی در کشور وجود دارد که تولید این فیلرها در این شرکت منجر به صرفه‌جویی یک میلیون دلاری شده است. در آینده نیز با توسعه خطوط تولید فیلرهای جوشکاری سوپرآلیاژ، قابلیت جلوگیری از خروج ارز تا حداقل ۲.۵ میلیون دلار وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − پانزده =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید