جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بررسی مزایا و معایب جراحی آپاندیس

دانشمندان اعلام کردند که مزایا و مضرات جراحی با توجه به سن در بزرگسالان مبتلا به آپاندیسیت متفاوت است.
به گزارش آماج بر اساس مطالعه ای که در 5 آوریل (18فروردین)به صورت آنلاین در JAMA Surgery منتشر شد، نتایج جراحی آپاندیسیت حاد بر اساس سن بیمار متفاوت است.

جنی مایر، از دانشگاه تگزاس ساوت وسترن دالاس و همکارانش نتایج را برای مدیریت غیرجراحی در مقابل جراحی آپاندیسیت حاد در بزرگسالان مسن و جوانان مقایسه کردند. تجزیه و تحلیل شامل داده‌های 43هزار و846 نفری بود که به صورت غیرجراحی و 430هزار و 999 مورد تحت درمان قرار گرفتند (2004 تا 2017).

محققان دریافتند که در میان بیماران 65 ساله و بالاتر، مدیریت غیرجراحی با کاهش 3.72 درصدی خطر عوارض و افزایش 1.82 درصدی در مرگ و میر همراه بود. مدیریت غیر جراحی نیز با افزایش طول مدت بستری و هزینه ها همراه بود. با این حال، در بیماران زیر 65 سال، نتایج به طور قابل توجهی متفاوت از افراد مسن بود. در بیماران جوان‌تر، تنها تفاوت‌های جزئی بین مدیریت غیرجراحی و جراحی از نظر عوارض و مرگ‌ومیر و تفاوت‌های کوچک‌تری در طول مدت بستری و هزینه‌ها مشاهده شد.

نویسندگان می نویسند: «پیامدهای غیرجراحی در این مطالعه در افراد مسن تر و جوان تر مبتلا به آپاندیسیت حاد متفاوت بود. این امر نیاز به انجام یک کارآزمایی بالینی تصادفی شده جامع در مورد مدیریت آپاندیسیت غیرجراحی در مقابل جراحی در افراد مسن دارد تا جراحان داده‌های مرتبطی برای استفاده در هنگام بررسی گزینه‌های درمانی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + هفده =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید