جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اولویت‌های اعزام به عمره مفرده اعلام شد

سازمان حج و زیارت درخصوص نحوه ثبت‌نام و تشرف عمره‌مفرده سال ۱۴۰۲ اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش آماج، سازمان حج و زیارت در خصوص نحوه ثبت‌نام و تشرف عمره‌مفرده سال ۱۴۰۲ اطلاعیه‌ای صادر کرد. متن پیام سازمان حج و زیارت به شرح ذیل است:

با استعانت از خداوند متعال و برابر برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، امکان اعزام مجدد زایرین عمره به سرزمین وحی فراهم شده است، از این رو مرحله گروه بندی جهت ثبت نام از ودیعه گذاران دارای اولویت تشرف در گروه‌های اعزامی حدفاصل ۲۸/۰۹/۱۴۰۲ تا ۱۰/‏۱۲/‏۱۴۰۲‬ از روز چهارشنبه مورخ ۲۲/‏۰۹/‏۱۴۰۲‬ آغاز خواهد شد.

الف) مشمولان ثبت‌نام:

دارندگان کارت‌های ثبت نامی عمره مربوط به نام نویسی عمومی سال ۱۳۸۷ از اولویت ۱ تا ۱۵۰: این افراد باید با مراجعه به سامانه omreh.haj.ir اقدام به تکمیل و بروز رسانی اطلاعات خویش و همچنین تشکیل گروه (به همراه اعضای خانواده، بستگان، آشنایان و … ) جهت تشرف در یک کاروان اقدام کنند.

اولویت‌های اعزام به عمره مفرده اعلام شد
اولویت‌های اعزام به عمره مفرده اعلام شد

ب) ایستگاه‌های پروازی و استان‌های اعزامی از هر ایستگاه:

۱- امام خمینی (ره): استان‌های البرز، ایلام، تهران، زنجان، سمنان، قزوین، قم، کاشان، کردستان، کرمانشاه، گیلان، لرستان، مرکزی، همدان

۲- اصفهان: استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری

۳- مشهد: استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی

۴- شیراز: استان‌های بوشهر، فارس، کهکیلویه و بویر احمد، هرمزگان

۵- تبریز: استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی

۶- ساری: استان‌های گلستان، مازندران

۷- اهواز: استان خوزستان

۸- یزد: استان یزد

۹- کرمان: استان کرمان

۱۰- زاهدان: استان سیستان و بلوچستان

43564

ج) زمان تشکیل گروه و نام نویسی اولیه (رزرواسیون):

متقاضیان دارای اولویت اعزام به عمره سال جاری از ساعت ۱۱ روز چهارشنبه ۲۲/۰۹/۱۴۰۲ می‌توانند با مراجعه به سامانه omreh.haj.ir نسبت به تشکیل گروه اقدام و سپس از ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه ۲۳/۹/۱۴۰۲ با مراجعه مجدد به سامانه فوق کاروان خود را انتخاب کنند.

د) نحوه ثبت‌نام و مدارک لازم:

– نام نویسی اولیه (رزرواسیون) افراد صرفاً با مراجعه مستقیم ایشان به سامانه omreh.haj.ir فراهم خواهد بود و به متقاضیان گرامی توصیه می‌شود برای صرفه جویی در وقت و نیز سهولت در کار، قبل از شروع ثبت‌نام در گروه‌های اعزامی، به سامانه مذکور مراجعه و نسبت به تکمیل اطلاعات اولیه، تشکیل گروه اقدام نمایند. پس از نام‌نویسی اولیه (رزرواسیون) متقاضی در گروه‌های اعزامی، می‌باید در اسرع وقت و حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت به کارگزار مربوط مراجعه نموده و مدارک خواسته شده را ارائه نماید. بدیهی است قطعی شدن ثبت‌نام مقدماتی افراد منوط به مراجعه به‌موقع و ارائه کامل مدارک موردنیاز (قید شده در برگه رزرواسیون) به کارگزار خواهد بود.

445665

– مدت زمان مجاز واریز مابه‌التفاوت هزینه سفر پس از قطعی شدن ثبت‌نام، حداکثر ۴۸ ساعت بوده که در صورت عدم واریز هزینه سفر در این فرصت، متقاضی به‌طور خودکار (سیستمی) حذف و فرد جدید جایگزین وی خواهد شد.

ه) سایر موارد:

– هزینه سفر به عمره مفرده شامل مخارج ارزی و ریالی همچون: بلیط هواپیما، اجاره هتل‌های محل اقامت، تغذیه و تدارکات، حمل و نقل، صدور روادید، جلسات آموزشی و … بوده که مبلغ آن طی قبض مابه‌التفاوت هزینه سفر محاسبه و توسط متقاضی پرداخت خواهد شد.

– بنابر تصمیم اخذ شده، همه دفاتر و کارگزاران زیارتی سراسر کشور آمادگی دارند در صورت مراجعه متقاضیان، با دریافت حق‌الزحمه مربوطه، نسبت به درج اطلاعات افراد در سامانه عمره از قبیل: تکمیل اطلاعات متقاضی، تشکیل گروه، دریافت کلمه و رمز عبور و در نهایت ذخیره (رزرو) اولیه برای افراد واجد شرایط اقدام کنند.

– در صورت فراموشی اولویت اعزام، دارندگان کارت‌های ثبت‌نامی عمره می‌توانند با مراجعه به سامانه عمره و یا از طریق کد دستوری *۴*۶۴۵۱۱# از اولویت کارت ثبت‌نامی خویش (اولویت‌های ششصد گانه) مطلع شوند.

– برای سهولت ثبت‌نام در گروه‌های اعزامی، این امکان در سامانه عمره وجود دارد که دارندگان کارت‌های ثبت‌نامی با تشکیل گروه نسبت به جستجو و انتخاب کاروان و ثبت‌نام چند نفر بطور همزمان اقدام کنند.

– باتوجه به ضیق وقت و لزوم تکمیل هرچه سریع‌تر گروههای اعزامی به عمره، چنانچه ۴۸ ساعت پس از آغاز نام‌نویسی اولویت‌های فراخوان شده مراجعه نداشته و گروههای اعزامی تکمیل نگردد، سازمان حج و زیارت اقدام به فراخوان از اولویتهای بعدی خواهد کرد.

– باتوجه به تجربیات و سوابق گذشته تشرف افراد در هر زمان منوط به صدور به موقع روادید ازسوی سفارت کشور عربستان سعودی و تأیید جداول پروازی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هفت =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید