جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اخراج دوباره کارمندان اسپاتیفای به دلیل هزینه‌های بالا

اسپاتیفای در ایمیلی به کارمندان اعلام کرد ۱۷ درصد از نیروی کار خود را کاهش می دهد. این دومین مرحله اخراج کارمندان شرکت در ۲۰۲۳ میلادی است.

به گزارش آماج به نقل از رویترز، این پلتفرم سوئدی پخش موسیقی، پادکست و و ویدئو که در سال ۲۰۰۶ میلادی راه اندازی شد، در ژانویه ۲۰۲۳ میلادی نیز ۶ درصد از نیروی انسانی خود را به دلیل هزینه های بالا اخراج کرده بود.

اسپاتیفای در سه ماهه سوم ۲۰۲۳ میلادی با افزایش قیمت سرویس های پخش و رشد تعداد کاربران در تمام مناطق به سود آوری دست یافت. همچنین پیش بینی می شود تعداد کاربران ماهانه پلتفرم در فصل تعطیلات به ۶۰۱ میلیون نفر برسد.

دانیل اک مدیر ارشد اجرایی اسپاتیفای قبلا اعلام کرده بود شرکت روی کارآمدی متمرکز است تا به درآمد بیشتری دست یابد. وی امروز اعلام کرد کاهش تعداد کارمندان با توجه به گزارش مثبت درآمدها، عجیب و زیاد به نظر می رسد.

او در ایمیلی به کارمندان نوشت: ما در مورد کاهش های کمتر نیروی انسانی در سال های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ بحث کردیم. اما من با توجه به شکاف بین وضعیت مالی هدف و هزینه های عملیاتی فعلی، تصمیم گرفتم اقدامی اساسی برای اصلاح هزینه ها، بهترین گزینه برای دستیابی به اهدفمان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + بیست =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید