جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نشانه‌هایی که خبر از ابتلا به روماتیسم می‌دهند

روماتیسم
روماتیسم

نشانه‌هایی که خبر از ابتلا به روماتیسم می‌دهند : محققان دانشگاه واشینگتن موفق به شناسایی نشانگرهایی شده‌اند که بیماری رماتیسم مفصلی را سال‌ها قبل از بروز علائم اولیه پیش‌بینی می‌کند.

روماتیسم

روماتیسم
روماتیسم

به گزارش آماج : این مطالعه مجموعه‌ای از تغییرات در ساختار شیمیایی DNA بررسی شد که مستقل از توالی DNA، فعالیت ژنوم را تنظیم می‌کنند. این فرآیند اپی‌میوتیشن (Epimutation) نام دارد. تحقیقات نشان داد این تغییرات در سلول‌های بیماران مبتلا به رماتیسم مفصلی وجود دارد؛ در حالی که افراد دیگر فاقد آن هستند.

1176768 931

محققان معتقدند با بررسی این تغییرات می‌توان بیماری را ۱۰ سال قبل از بروز آن پیش‌بینی کرد و با اتخاذ راهکارهای موثر از پیشرفت آن جلوگیری کرد.

آنها احتمال می‌دهند این بیماری سیستمیک باشد؛ به این معنی که نه تنها در سلول‌های ایمنی که در ایجاد رماتیسم نقش دارند یافت می‌شود؛ بلکه در بسیاری از سلول‌های مختلف بدن نیز دیده می‌شود.

رماتیسم مفصلی (آرتریت روماتوئید) یک بیماری خودایمنی مزمن است که درد مفاصل، تورم و التهاب را به دنبال دارد. به‌رغم درک برخی از عوامل ژنتیکی و محیطی موثر در بروز آرتریت روماتوئید،‌ هنوز محققان به درستی دلیل این بیماری و نحوه کنترل و تسکین آن را نمی‌دانند. با این حال مطالعات نشان می‌دهد میکروبیوم روده نقش مهمی در بروز این عارضه دارد.

روماتیسم
روماتیسم

رماتیسم مفصلی زمانی رخ می‌دهد که سیستم ایمنی بدن به بافت سالم حمله و آن را مورد تجزیه قرار می‌دهد. در بیماری رماتیسم مفصلی، پوشش مفاصل دست، زانو و مچ مورد حمله قرار می‌گیرد. با وجود شیوع این بیماری، هیچ درمان قطعی برای آن وجود ندارد و محققان به دنبال روش‌های موثر درمان هستند.

در حال حاضر یک درصد جمعیت جهان به این بیماری دردناک مبتلا هستند و این بیماری با داروهای کورتن کنترل می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + هجده =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید