جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

درصد افزایش کمک هزینه اولاد و حق عائله‌مندی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: طبق لایحه دولت حقوق بازنشستگان ۹۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت همچنین کمک هزینه اولاد برای بازنشستگان ۱۰۰ درصد و حق عائله‌مندی ۵۰ درصد افزایش می‌یابد.

بهروز محبی نجم‌آبادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به لایحه همسان سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری، گفت: کلیات لایحه در جلسه روز گذشته کمیسیون تصویب شد و در حال بررسی جزئیات آن در کارگروه‌های مربوطه کمیسیون هستیم.

وی در تشریح جزئیات لایحه مذکور بیان کرد: طبق این لایحه قرار است که ۳ هزار امتیاز به کارمندان مشمول قانون خدمات کشوری و معادل ریالی امتیاز مذکور به کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ اضافه شود طبق همین امتیازبندی حقوق اعضای هیئت علمی و قضات نیز افزایش می‌یابد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار کرد: طبق لایحه دولت حقوق بازنشستگان ۹۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت همچنین کمک هزینه اولاد برای کارمندان ۱۰۰ درصد و حق عائله‌مندی ۵۰ درصد افزایش می‌یابد.

محبی تاکید کرد:همچنین طبق این لایحه مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی ۱۰ و یا ۱۵ درصد رشد می‌کند.

وی در همین راستا ادامه داد: البته با توجه به اینکه میزان مستمری تحت پوششین نهادهای حمایتی بسیار کم است بنابراین در کمیسیون تلاش خواهیم کرد تا میزان مستمری این قشر را به میزان ۱۵ درصد افزایش دهیم.

نماینده سبزوار در مجلس تاکید کرد: اگر لایحه مذکور تا روز سه‌شنبه این هفته در کمیسیون جمع‌بندی شود لایحه روز چهارشنبه در دستور کار قرار می‌گیرد درغیر این صورت رسیدگی به آن در جلسه علنی به هفته آینده موکول می‌شود.

لینک نوشته:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید