جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سیزدهمین کنگره بین المللی مهندسی عمران در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد

سیزدهمین کنگره بین المللی مهندسی عمران با حضور مسئولین و تولیدکنندگان با احداث غرفه ها و ارائه دستآوردهای نوین در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد

به گزارش آماج، سیزدهمین کنگره بین المللی مهندسی عمران با استقبال خوب و وجود خبرنگاران تا سه روز قرار است در دانشگاه علم و صنعت برگزار گردد.

این کنگره که بزرگترین رویـداد علمی سالانـه مهندسی عمران در سطح کشور می‌‌بـاشد، در ادامه مجموعه کنگره هـای مـلّی و بین‌المللی است که تحت نظارت هیأت امناءِ متشکل از نمایندگان شانزده دانشگاه و پژوهشگاه برتر کشور به صورت سالیانه برگزار می‌شود.

این گنگره بستری است برای ارایه آخرین دستاوردهای علمی و فناورانه متخصصان دانشگاهی و فعالان صنعت ساخت (شامل مشاوران، پیمانکاران و دیگر ارایه‌دهندگان خدمات مهندسی).

امید است با مشارکت فعال در این کنگره و تبادل اطلاعات میان موسسه‌های علمی و پژوهشی از یک سو و دست اندرکاران صنعت ساخت از سوی دیگر، پشتوانه علمی و زمینه مناسب جهت پیشرفت و گسترش فعالیت‌های مهندسی عمران در جامعه فراهم گردد.

مهندس حامد ضیایی, رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سازه های فولادی ایران گفت: نشست تخصصی راهکارهای افزایش سهم سازه فولادی در ساخت و سازهای کشور در دانشگاه علم و صنعت و حاشیه کنگره بین المللی عمران برگزار شد و به موضوعات مهمی پرداخته شد و مسئولین ذوب آهن به خصوص جناب مهندس کوهی مدیریت محترم ذوب آهن نشان دادند که سهم سازه های فولادی را میتوان افزایش داد و همچنان پای کار هستند.

ضیایی تصریح کرد: راهکارهای افزایش سهم سازه های فولادی از جمله مهمترین آن مبحث قیمت از جمله موضوعات مهم این کنگره و نشست بود و ما هم معتقدیم قیمت فولاد در کشور بالاست و فولاد ارزان تر می بایست با همکاری و نشست ها عرضه شود.

وی تداوم این نوع رویدادها را مهم و اثرگذار دانست و اظهار داشت:آسیب شناسی کمتر نتیجه گرفتن از این نوع رویدادها را در پنل این کنگره مطرح کردم که به یک رویداد نمیتوان به نتیجه رسید, این نوع نشست و کنگره ها باید تداوم و به طور منظم به آن پایبندی داشت.

دکتر علی نصیری معاونت بازرگانی ذوب آهن اصفهان در حاشیه سیزدهمین کنگره بین المللی مهندسی عمران گفت: برگزاری چنین کنگره ای که به یک نوآوری در بخش سازه های فلزی در کشور منتج شود به نظر من مهمترین دستاورد این کنگره می تواند باشد.

معاونت بازرگانی ذوب آهن اصفهان توجه به سازه های فلزی را مهم برشمرد و ابراز داشت: با توجه به اینکه ما یک کشور زلزله خیز هستیم در مبحث ساختمانی ,به جای توجه بیشتر به محصولات بتنی, می بایست به سازه های فلزی هم توجه و مورد استفاده بیشتر قرار داد.

وی تصریح کرد: در این کنگره مجموعه ذوب آهن عرضه محصولات بال پهن و تیره های اچ خود را معرفی کرد که می تواند یک نوآوری جدید در عرصه ساختمان سازی با کیفیت بالا باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید