جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

زلزله احتمالی در تهران سه‌چهارم شهر را تخریب می‌کند

زلزله احتمالی
زلزله احتمالی

زلزله احتمالی در تهران سه‌چهارم شهر را تخریب می‌کند : رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران درباره اینکه گفته شود در زلزله احتمالی سه‌چهارم شهر تهران خراب می‌شود.

زلزله احتمالی

زلزله احتمالی
زلزله احتمالی

به گزارش آماج : ضمن رد این موضوع گفت: هیچ‌کدام از مطالعات در اختیار سازمان مدیریت بحران شهر تهران از این آمار حمایت نکرده و نتایج ارزیابی سامانه تخمین خسارت دقیقا برخلاف این اعداد است

علی نصیری درباره آمارهای احتمالی از تلفات زلزله احتمالی در تهران گفت:‌ در مورد زلزله همواره باید آمادگی لازم را داشته باشیم و همانطور که بارها گفته شده باید تلاش کنیم تا پیشگیری و ارتقاء آمادگی را به طور همزمان در دستورکار قرار دهیم.

این هم موضوعی نیست که بگوییم صرفا وظیفه یک سازمان بوده یا یک جناح باید پیگیرآن باشد. واقعیتی که نباید فراموش شود این است که مدیریت بحران جای تسویه حساب‌های سیاسی نیست.

وی با بیان اینکه مدیریت بحران برای قبل، حین و پس از وقوع زلزله و اساسا هر بحران دیگری آمادگی دارد، گفت: گاهی در تنظیم برخی خبرها و گزارش‌ها موضوع به گونه‌ای منتشر می‌شود که گویا مردم در سه روز نخست پس از وقوع حوادث و بحران‌ها از سوی دولت و حاکمیت به حال خود رها می‌شوند،

این موضوع به هیچ وجه صحت نداشته و همانطور که گفتم مدیریت بحران و تمامی دستگاه‌ها در این خصوص دستورالعمل‌هایی را دارند که باید انجام دهند. این موارد در شرایط عادی نیز بارها در مانورها مورد تمرین و ارزیابی قرار گرفته است.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه هدف مدیریت بحران، حفظ جان انسان‌هاست و نباید با برخی واژگان اغراق‌آمیز آن را دستاویز اقدامات سیاسی قرار داد، گفت: بزرگ‌نمایی در ارائه ارقام مدیریت بحران موجب وحشت عمومی می‌شود.

4437821

سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با تشکیل حدود ۲۰کمیته تخصصی اندیشه‌ورز متشکل از ۳۸۲استاد برجسته دانشگاه و سازمان‌های مرتبط، به‌صورت پیوسته دانش علمی و آمارها را مورد مطالعه و ارزیابی قرار داده تا نهادهای اجرایی بتوانند با بهره‌گیری از این دانش اقدامات تخصصی برای کاهش مخاطرات و آسیب‌های ناشی از بحران‌های احتمالی را برنامه‌ریزی و اجرا کنند.

اینکه گفته شود در زلزله احتمالی سه‌چهارم شهر تهران خراب می‌شود، هیچ‌کدام از مطالعات در اختیار سازمان مدیریت بحران شهر تهران از این آمار حمایت نکرده و نتایج ارزیابی سامانه تخمین خسارت دقیقا برخلاف این اعداد است و محرمانگی خاصی هم وجود ندارد.

نصیری با اعلام این موضوع که تمام آمار و اطلاعات مدیریت بحران در اختیار دستگاه‌های تخصصی و مسئول قرار گرفته است، درباره اینکه چرا این آمار و اطلاعات رسانه‌ای نشده و در اختیار مردم قرار نمی‌گیرد اظهارکرد: در حوزه مدیریت بحران آمارهای علمی، متعدد و زیاد است و هرکدام از این آمارها نیازمند تحلیل‌های فنی هستند. از این‌رو انتشار عمومی آنها کمکی به مردم نمی‌کند و تنها موجب سردرگمی افکار عمومی می‌شود؛

بر همین اساس آمارها در اختیار نهادهای علمی، دانشگاهی و دستگاه‌های مسئول قرار دارد تا به‌صورت مداوم به ارزیابی و ارائه راهکارها پرداخته شود و با برنامه‌ریزی دقیق کشور را به سمت وضعیت ایده‌آل در مدیریت بحران‌ها و کاهش مخاطرات رهنمون کنند.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به این موضوع که عملکرد مدیریت شهری در حوزه مدیریت بحران در دو سال اخیر بی‌نظیر بوده است، اما تا ایده‌آل فاصله داریم، گفت: امروز نمی‌توان اعلام کرد وضع آمادگی شهر در برابر بحران‌ها ایده‌آل است؛ این در حالی است که روند کنونی رو به تعالی و بهبود است و در اصطلاح کارشناسی ترند آمادگی و ایمنی شهر رو به بهبود است. بررسی‌های شاخص‌محور و بی‌طرفانه نشان می‌دهد که عملکرد مدیریت شهری در دو سال گذشته نسبت به سالیان اخیر به لحاظ کمی و کیفی کم‌سابقه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید