جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رنگ مو و 10 راه برای برطرف کردن قرمزی رنگ مو در خانه

رنگ مو
رنگ مو

رنگ مو و 10 راه برای برطرف کردن قرمزی رنگ مو در خانه : رنگ مو نیز مانند تمام امور مربوط به ظاهر سلیقه‌ای است. بسیاری از خانم‌ها دوست دارند موهایی قرمز داشته باشند و از رنگ‌هایی با تناژ قرمز و گرم استفاده می‌کنند. بهترین رنگ موهای ترند شده برای سال 1401 نیز با نظر این خانم‌ها تطابق دارد و رنگ‌های مسی، شرابی، طلایی و قرمز را پیشنهاد می‌دهد. اما خانم‌های ایرانی و بسیاری از خانم‌های خوش سلیقه دیگر همچنان دوست دارند از رنگ‌های سرد، بدون قرمزی و زردی بهره‌مند باشند، که البته از مد افتاده هم نیست.

رنگ مو

رنگ مو
رنگ مو

به گزارش آماج : مشکل این است که موها بنا به دلایل زیادی، خیلی زود تغییر رنگ می‌دهند و معمولا به قرمز و زرد گرایش پیدا می‌کنند. روش رفع قرمزی مو برای چنین مواقعی مناسب است. اگر می‌خواهید رنگ مویی بی‌نقص داشته باشید، روش رفع قرمزی مو را بخوانید و آن را عملی کنید.

روش رفع قرمزی مو

برای از بین بردن تناژ قرمز در رنگ مو، باید ببینیم که اصلا چرا چنین عامل ناخواسته‌ای به وجود می‌آید و اگر هنوز موهای خود را رنگ نکرده ایم، با دانستن این عوامل جلوی قرمز شدن موها را بگیریم.

1. رنگ موی طبیعی
افرادی که هنوز موهای خود را رنگ نکرده اند، باید به این نکته توجه کنند که رنگ موی طبیعی آن‌ها چه رنگی است. از آن جایی که بسیاری از خانم‌های ایرانی، دارای موهای خرمایی و یا قهوه‌ای هستند، بیشتر به قرمزی رنگ مو دچار می‌شوند و در نتیجه به روش رفع قرمزی مو نیاز پیدا می‌کنند.

2. استفاده از رنگ مو با تناژ زرد یا قرمز
برخی از خانم‌ها نمی‌دانند که کدام یک از انواع رنگ مو دارای تناژ قرمزی است و در آینده و پس از شستشوی مکرر به این سو می‌رود. شرابی، مسی، تنباکویی، دارچینی، شکلاتی، ماهگونی، مسی طلایی، بلوطی، جینجر، قرمز پرتقالی و… همگی هاله‌ای قرمز بر موها به وجود می‌آورند. بهتر است به جای آن‌ها و در روش رفع قرمزی مو از رنگ‌های سری M استفاده کرد تا تنالیته قرمز کاهش یابد.

3. گیاهان رنگی
گیاهان رنگی و آن‌هایی که به مو رنگ می‌دهند، حتی اگر تنها برای جنبه درمانی خود استفاده شوند و فرد بخواهد موهای خود را تقویت و ترمیم کند، به سختی پاک می‌شوند و معمولا قرمزی زیادی را به دنبال می‌آورند. رفع قرمزی این رنگ‌ها بسیار دشوار است و فرد باید موهای خود را دکلره کند. اگر می‌خواهید موهایی بدون قرمزی داشته باشید و در رنگ موهای بعدی خود اذیت نشوید، از گیاهان رنگی استفاده نکنید و برای روش رفع قرمزی مو جنا، حنا هندی و دیگر مواد طبیعی مشابه را کنار بگذارید.

4. قرار دادن بیش از حد رنگ بر مو
اگر رنگ مو را بیش از حد بر موهای خود قرار دهید، با قرمزی رنگ مو و همچنین آسیب به ساقه موها مواجه خواهید شد. افزایش رنگدانه قرمز در موها یکی از نتایج این کار است، کما این که ممکن است صدمات جبران ناپذیری به مو وارد شود و آن را خشک، شکننده و یا دچار موخوره کند. برای روش رفع قرمزی مو بهتر است زمان مناسب قرار گرفتن رنگ بر مو را بدانید و یا از یک فرد حرفه‌ای کمک بگیرید تا چنین خطری شما را تهدید نکند.

5. استفاده از اکسیدان نامناسب
یک روش رفع قرمزی مو استفاده مناسب و به جا از اکسیدان است که اگر به اندازه باشد، این تنالیته را از بین می‌برد و باعث زیبایی هر چه بیشتر موهای شما می‌شود. اگر مقدار مصرفی اکسیدان شما بیش از حد نیاز باشد، تناژ قرمز رنگ موی شما بیشتر می‌شود. برای دادن رنگ مناسب به موها از اکسیدان‌های 6-9 و 12 درصد استفاده کنید.

6. رنگ موی پودری
پودرهای رنگ مو یا رنگ موی پودری قرمزی ماندگاری در موهای شما ایجاد می‌کنند که با روش رفع قرمزی مو نیز به سختی از بین می‌رود. بسیاری از افراد، برای رنگ موهای فانتزی و رنگ‌هایی مانند شرابی و قرمز به این پودرها روی می‌آورند و بعدا نمی‌دانند چگونه تناژ نارنجی و قرمز موهایشان را از بین ببرند. بنابراین توصیه می‌شود که حتی الامکان از رنگ موی پودری استفاده نکنید و کار خود را به دست آرایشگر بسپارید.

7. عوامل مخرب محیطی و شیمیایی
عواملی همچون نور خورشید و اشعه UV موجود در آن، آب استخر، آب اقیانوس و شامپوهای حاوی سولفات و پارابن علاوه بر آسیب به مو و رنگ مو، قرمزی آن را افزایش می‌دهند. این عوامل، علاوه بر این که انجام روش رفع قرمزی مو را الزامی می‌کنند، رنگ موی شما را کمرنگ کرده و سبب از بین رفتن حالت اولیه آن می‌شوند. مانند حمام رفتن و شستن بیش از حد موها که رنگ موها را ذره ذره از بین می‌برد و رنگ آن را تغییر می‌دهد.

8. دکلره کردن غیر حرفه‌ای موها
همان گونه که اشاره کردیم، بسیاری از افراد و به ویژه خانم‌های ایرانی دارای موهایی با رنگدانه قرمز هستند. زمانی که چنین موهایی دکلره شوند، آرایشگر مربوطه باید حواسش را بیشتر جمع کند. به ریشه رساندن موهایی که دارای تنالیته قرمی هستند به وسیله پودر یا مایع دکلره نامناسب می‌تواند در قرمز شدن موها اثرگار باشد.

9. سشوار
برخی از آرایشگرها در حین رنگ کردن مو از سشوار استفاده می‌کنند تا نتیجه سریع‌تر حاصل شود. این کار سبب می‌شود که فرد به روش رفع قرمزی مو نیازمند شود و رنگ موهایش قرمزی بگیرند.

رنگ مو
رنگ مو

دلایل قرمزی و نارنجی شدن مو چیست؟

مو‌های شما، ترکیبی از رنگدانه‌های مختلف هستند که با هم ترکیب می‌شوند تا رنگ موی طبیعی ایجاد کنند. اگر مو‌های شما تیره است، دارای مقدار زیادی رنگدانه قرمز است که به مو‌های قهوه‌ای یا مشکی شما عمق می‌دهد.

هنگامی که موی خود را با رنگ یا دکلره روشن می‌کنید، ممکن است به‌طور ناخواسته این رنگ پایه را آشکار کرده و باعث قرمزی و یا نارنجی شدن مو شوید.

نارنجی‌ شدن موها بعد از رنگ کردن، می‌تواند به چند دلیل ایجاد شود.

از بین بردن قرمزی مو با استفاده از مواد طبیعی

اگر می‌خواهید قرمزی و تناژ نارنجی موهای خود را به روش طبیعی از بین ببرید، در اینجا 3 روش وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از مواد طبیعی مو‌های خود را تقویت کنید:

1. گیاه گل ختمی و سرکه سیب
مواد موردنیاز:

2 قاشق غذاخوری سرکه سیب
30 گرم گل ختمی
1 فنجان آب
آب را بجوشانید. گل ختمی را به آن اضافه کنید. این مخلوط را حرارت دهید تا غلیظ شود. بگذارید خنک شود.

مخلوط غلیظ را روی موهای خود بمالید و ماساژ دهید. بگذارید 10 دقیقه بماند.

سپس مو‌های خود را با شامپو و نرم‌کننده بدون سولفات بشویید.

2. ترکیب روغن نارگیل و سرکه سیب برای از بین بردن قرمزی و نارنجی مو

مواد موردنیاز:

چند قطره رنگ خوراکی بنفش یا آبی
2 قاشق غذاخوری سرکه سیب
2-3 قاشق غذاخوری روغن نارگیل
1 فنجان آب
قبل از خواب روغن نارگیل را به موهای خود بمالید. سرکه سیب، قطره رنگ خوراکی و آب را مخلوط کنید. صبح موهای خود را با این ترکیب آبکشی کنید.

این روتین را هر 2 هفته یک‌بار تکرار کنید تا نتیجه را ببینید.

همچنین می‌توانید از عسل و نرم‌کننده برای روشن کردن ریشه‌های مو استفاده کنید.

رنگ مو
رنگ مو

10 روش رفع قرمزی مو در خانه

پس از رنگ کردن موها برای بار اول آن‌ها را با نرم کننده بشویید.
برای روش رفع قرمزی مو از واریاسیون کمک بگیرید. استفاده از واریاسیون به جای رنگ مو و یا در ترکیب با آن قرمزی مو را از بین می‌برد. از واریاسیون گروه M یا N استفاده کنید. اگر رنگ موی شما از گروه M است، از واریاسیون سبز، اگر از رنگ‌های با تنالیته زرد است از واریاسیون نقره‌ای یا بنفش استفاده کنید.

برای روشن کردن رنگ ریشه مو از ترکیب عسل و نرم کننده کمک بگیرید.

برای روش رفع قرمزی مو از شامپوهایی همچون شامپوی بنفش و سیلور استفاده کنید.

اکسیدان ضد قرمزی را در رنگ موهای خود اعمال کنید. درصد 9 و 2 برای این کار مناسب است اما اکسیدان 3 درصد کارایی چندانی در این امر ندارد.

از رنگ‌های ترکیبی استفاده کنید و ترکیبی مناسب، تخصصی و فاقد قرمزی را به کار ببرید. در این روش رفع قرمزی مو بایستی رنگ‌هایی با رنگدانه قرمز را محدود کنید و در صورت استفاده از آن‌ها، از خنثی کننده قرمزی بهره ببرید. برای مثال اگر می‌خواهید موهایی مسی داشته باشته باشید ولی قرمزی بیش از حد را در آن از بین ببرید، از واریاسیون سبز یا رنگ زیتونی استفاده کنید. اگر موهایی رنگساژ شده دارید از ترکیب واریاسیون نقره‌ای و خاکستری، هر کدام به اندازه یک انگشت استفاده کنید. این کار زمانی که موهایتان دکلره شده باشد آسان‌تر است و تنها کافی است که مواد و کف رنگساژ را 1 تا 2 دقیقه بر روی مو قرار دهید. موهایی که دکلره نیستند به 15 تا 20 دقیقه نیاز دارند.

هیچ رنگ مویی نیست که قرمزی نداشته باشد. رنگدانه قرمز در همه انواع رنگ مو وجود دارد اما در برخی بیشتر بوده و در برخی دیگر با استفاده از ترکیب متناسب واریاسیون و اکسیدان کاهش می‌یابد. رنگ موهای شماره N معمولا قرمزی زیادی دارند و برای رنگ مجدد موها شما را دچار دردسر می‌کنند. برای پاک کردن قرمزی چنین رنگ‌هایی، رنگساژ کردن با اکسیدان رقیق شده و عمال ویتامین بوناول کمک کننده است.

ویتامین بوناول تقویت کننده، مغذی و کاهش دهنده قرمزی است و با تهیه آن از داروخانه، می‌توانید به عنوان سرم مو از آن بهره ببرید و آن را به موهای خود بزنید.

دیگر روش رفع قرمزی مو قرار دادن تونر ضد قرمزی بر آن است. چنین محصولی برای دکلره کردن و ایجاد رنگ موی تیره بدون قرمزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده برای از بین بردن قرمزی و نارنجی رنگ مو بسیار مفید است و مو را تا حدودی به رنگ‌های خاکستری و یا پلاتینی نزدیک می‌کند و باعث جلوه طبیعی‌تر مو می‌شود.

می‌توانید موهای خود را تیره کنید تا قرمزی آن‌ها پوشانده شود.

لینک نوشته:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 6 =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید