جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

متا از هوش مصنوعی Emu Video رونمایی کرد

متا که ماه گذشته از ابزار هوش مصنوعی Emu برای ساخت استیکر رونمای کرده بود، حالا ابزار جدیدی با نام Emu Video را معرفی کرده است که می‌تواند براساس دستورات شما (متن یا تصویر) ویدیوهای کوتاه چهار ثانیه‌ای تولید کند. همچنین یک مدل هوش مصنوعی مکمل به نام Emu Edit نیز توسط متا معرفی شده است که می‌توان با آن ویدیوهای ساخته‌شده توسط Emu Video را ویرایش کرد.

براساس پست وبلاگ متا، Emu Video از مدل Emu استفاده کرده و یک روش ساده برای تبدیل متن به ویدیو ارائه می‌کند. غول فناوری در مقایسه با مدل‌های موجود توضیح می‌دهد که Emu Video تنها با کمک دو مدل انتشاری، ویدیوهای چهارثانیه‌ای 512 در 512 پیکسلی با سرعت 16 فریم بر ثانیه تولید می‌کند.

متا توضیح می‌دهد که هوش مصنوعی ساخت ویدیوی آن براساس کیفیت توسط 96 درصد و براساس وفاداری توسط 85 درصد پاسخ‌دهندگان یک نظرسنجی به ابزار Make-A-Video این شرکت ترجیح داده شده است.

401996943 1038810710654152 5815139850901365149 n

هوش مصنوعی Emu Edit

متا در ادامه پست خود اشاره می‌کند که هوش مصنوعی نیز می‌تواند در وظایف خود دچار اشتباه شود و هرچند مدل‌های سال‌های اخیر پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌اند، اما همچنان در کار خود با محدودیت‌هایی مواجه هستند. با اشاره به همین دلایل، متا به معرفی Emu Edit پرداخته است که می‌تواند خروجی ارائه‌شده توسط هوش مصنوعی Emu Video را ویرایش کند.

این مدل نیز براساس دستورات کاربران می‌تواند عکس‌ها را به شیوه‌های مختلفی ازجمله حذف یا اضافه‌کردن پس‌زمینه، تغییر رنگ و شکل و موارد دیگر تغییر دهد.

متا در انتهای پست خود توضیح می‌دهد که هرچند این مدل‌ها درحال‌حاضر تحقیقاتی محسوب می‌شوند، اما موارد استفاده زیادی دارند. همچنین می‌توان انتظار داشت که Emu Video و Emu Edit در آینده برای شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز ارائه شوند تا کاربران بتوانند از طریق آن تصاویر خود را به ویدیو تبدیل کرده و همچنین آن‌ها را ویرایش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − سه =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید