جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تیم کوک سرمایه‌گذاری اپل روی هوش مصنوعی مولد را تأیید کرد

تیم کوک می‌گوید اپل روی هوش مصنوعی مولد کار می‌کند و سرمایه‌گذاری زیادی روی این فناوری انجام داده است.

به گزارش آماج از زمان معرفی ChatGPT، شرکت‌های زیادی وارد حوزه هوش مصنوعی مولد شده‌اند و بسیاری منتظر ورود اپل به این بخش از دنیای فناوری هستند. حالا «تیم کوک»، مدیرعامل اپل، سرمایه‌گذاری این شرکت روی هوش مصنوعی مولد را تأیید کرده و گفته است که در قبال این فناوری، رویکرد مسئولانه‌ای خواهند داشت.

در جریان انتشار گزارش مالی فصل چهارم سال مالی 2023 اپل، از تیم کوک این سؤال پرسیده شد که اپل چگونه با موضوع هوش مصنوعی مولد برخورد کرده است؛ مخصوصاً به‌خاطر اینکه بسیاری از شرکت‌ها وارد این حوزه شده‌اند و ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی خود را عرضه کرده‌اند.

تیم کوک در پاسخ به این سؤالات گفت که درحال‌حاضر بسیاری از ویژگی‌های موجود در محصولات اپل مبتنی بر هوش مصنوعی هستند؛ قابلیت‌هایی مانند تشخیص تصادف و ECG در اپل واچ. اما اپل درباره هوش مصنوعی مولد چه رویکردی دارد؟ تیم کوک می‌گوید اپل روی این فناوری کار می‌کند.

اپل و سرمایه‌گذاری روی هوش مصنوعی مولد

تیم کوک

اگرچه تیم کوک جزئیاتی درباره برنامه‌های اپل ارائه نکرد، اما سرمایه‌گذاری این شرکت روی هوش مصنوعی مولد را تأیید کرد و گفت برای این فناوری رویکرد مسئولانه‌ای خواهند داشت:

«درزمینه هوش مصنوعی مولد، مسلماً روی آن کار می‌کنیم. من جزئیاتی درباره آن ارائه نمی‌دهم، چون همان‌طور که می‌دانید، ما چنین رویکردی نداریم. اما می‌توانید مطمئن باشید که درحال سرمایه‌گذاری روی آن هستیم. مقدار زیادی روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنیم. ما این کار را مسئولانه انجام می‌دهیم و شما پیشرفت محصولات را به‌مرورزمان خواهید دید؛ جایی که این فناوری‌ها قلب آن‌ها خواهد بود.»

این اولین‌باری نیست که تیم کوک درباره هوش مصنوعی صحبت می‌کند؛ مدیرعامل اپل در گذشته گفته بود که اپل روی فناوری‌های مختلف هوش مصنوعی ازجمله هوش مصنوعی مولد تحقیق می‌کند.

طبق گزارش‌ها، اپل در iOS 18 از هوش مصنوعی مولد استفاده خواهد کرد. این احتمال وجود دارد که اپل موزیک، Xcode، سیری و برنامه‌های مشابه به هوش مصنوعی مجهز شوند تا عملکرد بالاتری نسبت به نسخه کنونی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − چهارده =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید