جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

هزینه جانبی خرید ملک در ترکیه

هزینه جانبی خرید ملک در ترکیه
هزینه جانبی خرید ملک در ترکیه

هزینه جانبی خرید ملک در ترکیه : طبق بررسی ها و آمارهای منتشر شده متوجه می شویم ترکیه به عنوان مقصد اول بسیاری از ایرانیان معرفی می شود.

هزینه جانبی خرید ملک در ترکیه

 

هزینه جانبی خرید ملک در ترکیه
هزینه جانبی خرید ملک در ترکیه

به گزارش آماج : دلیل این جایگاه موارد بیشماری است که دست به دست هم دادند و ترکیه را به یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی ایرانیان تبدیل کرده است.

یکی از مهم ترین و آسان ترین راه های مهاجرت به ترکیه و دریافت اقامت این کشور خرید ملک است که بدون هیچ گونه محدودیت سنی و شغلی می تواند موجب دریافت اقامت و شهروندی کشور ترکیه شود. پس ما به متقاضیان زیادی این راه راه پیشنهاد می کنیم.

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید و آمادگی لازم را نسبت به آن داشته باشید، هزینه های جانبی مربوط به خرید ملک در کشور ترکیه است. یعنی شما علاوه بر مبلغ ارزش گذاری شده ملک موظف به پرداخت هزینه های جانبی نیز هستید. اینکه این هزینه ها شامل چه مواردی می شود و چه مبلغی را باید متقبل بشوید را در این مقاله بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

خرید ملک در ترکیه و نکاتی که باید بدانید

خرید ملک در ترکیه بسیار آسان تر از تصور بسیاری از افراد است. قیمت ملک با توجه به امکاناتی که دارند نسبت به ایران بسیار معقولانه تر و مناسب تر است. بنابراین با خرید ملک در ترکیه می توانید برای خود و خانواده خود اقامت ترکیه را دریافت کنید.

جهت دریافت اقامت ترکیه باید هنگام خرید ملک نکاتی را بدانید و رعایت کنید در غیر این صورت ممکن است خرید شما موجب دریافت اقامت کشور ترکیه نشود.
شما جهت دریافت شهروندی ترکیه باید ملکی با ارزش حداقل 400 هزار دلار خریداری کنید و به مدت حداقل 3 سال اقدام به فروش و واگذاری ملک خود نکنید.

اگر تمام شرایط مربوط به خرید ملک را رعایت کنید می توانید برای خود، همسر، تمام فرزندان زیر 18 سال و فرزندان معلول بدون محدودیت سنی اقامت ترکیه را دریافت کنید.

هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه

همانطور که در قسمت قبلی گفتیم حداقل ارزش ملکی که خریداری میکنید تا بتوانید اقامت ترکیه را به دست بیاورید 400 هزار دلار است. در کنار هزینه ملک شما باید هزینه های دیگری را نیز پرداخت کنید که در این مقاله با عنوان هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه به طور مفصل بررسی می کنیم.

1. هزینه های مربوط به ثبت و انتقال سند مالکیت

اگر قصد خرید ملک در ترکیه را دارید باید بدانید خرید خانه و پرداخت هزینه ی آن به منزله مالکیت بر آن نیست. یعنی شما حتما باید نسبت به ثبت و انتقال سند مالکیت اقدام کنید. پس یکی از مهم ترین هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه مربوط به ثبت و انتقال سند می باشد.

هزینه جانبی خرید ملک در ترکیه
هزینه جانبی خرید ملک در ترکیه

این هزینه چیزی بین 3 تا 4 درصد ارزش کل ملک می باشد که موظف هستید به اداره ثبت پرداخت کنید. این هزینه معمولا بین خریدار و فروشنده تقسیم می شود و این کاملا به توافق شما بستگی دارد در هر صورت این مبلغ باید به اداره ثبت پرداخت شود.

نکته مهمی که وجود دارد این است که اگر فروشنده ترک قصد هزینه واقعی ملک را کمتر از ارزش واقعی آن ثبت کند تا مبلغ کمتری را بپردازد به هیچ وجه قبول نکنید. دریافت اقامت و شهروندی ترکیه به ارزش ملک شما بستگی دارد.

2. هزینه های مربوط به کارشناسی ملک و مترجم

اگر خریدار خارجی هستید باید بدانید این هزینه جانبی بسیار از اهمیت بالایی برخوردار است. شما پیش از هر اقدامی جهت ثبت و انتقال سند در ترکیه لازم است یک گزارش کارشناسی از ارزش واقعی ملک که به گزارش اکسپرتیز معروف است به اداره ثبت ارائه دهید.

این گزارش از ارزش بالایی برخوردار است و شما موظف هستید گزارش ارزیابی معتبر (SPK) را تحویل اداره ثبت دهید و باید هزینه های مربوط را پرداخت کنید.

این گزارش بین دو تا سه روز طول می کشد آماده شود و شما هزینه های مربوط به این گزارش را به طور مستقیم به کارشناس معتبر (SPK) پرداخت می کنید.

همچنین به عنوان خریدار خارجی اگر به زبان ترکی مسلط نیستید به یک مترجم هنگام سند زدن نیاز خواهید داشت که هزینه ی جداگانه خود را خواهد داشت.

3. هزینه های مربوط به آژانس املاک و مستغلات

طبق قوانین کشور ترکیه این هزینه نیز از هزینه های جانبی است که باید هنگام خرید ملک پرداخت کنید. زمانی که شما به دنبال ملکی هستید و آژانس املاکی این وظیفه را به عهده می گیرد و مسئول پیدا کردن ملک مورد نظر شما می شود، پس از خرید ملک مبلغی حدود 2 درصد ارزش ملک را بپردازید.

هزینه جانبی خرید ملک در ترکیه
هزینه جانبی خرید ملک در ترکیه

4. هزینه های مربوط به خرید کنتور و آبونگی

هنگام خرید ملک در ترکیه ممکن است ملک شما صفر و کلید نخورده باشد یا قبلا استفاده شده است. در صورتی که ملک کلید نخورده را خریداری کنید، لازم است کنتور آب، برق و گاز را به نام خودتان خریداری کنید.

درصورتی که ملک شما صفر نیست پس از خرید لازم نیست کنتور ها را خریداری کندی تنها لازم است آبونگی آب، برق و گاز را به نام خود تغییر دهید.
5. هزینه های مربوط به تاپو
لازم است بدانید این مورد به تازگی و از ژانویه سال 2020 به لیست هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه اضافه شده است. شما هنگام خرید ملک در ترکیه، حدودا 4 درصد از ارزش کل ملک را باید به عنوان مالیات نقل و انتقال، به اداره ی ثبت زمین و کاداستر (TAPU VE KADASTRO) پرداخت کنید.

این هزینه به صورت مساوی بین طرفین خریدار و فروشنده تقسیم می ‌شود. این مبلغ برای خانه ‌ی نو، صفر و کلید نخورده است. از طرف دیگر، اگر خانه‌ ی خریداری شده صفر نباشد، تمام این هزینه، طبق قیمت و عرف روز، باید توسط خریدار پرداخت شود.

لینک نوشته:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید