جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شیوه آموزش مجازی در زمان آلودگی و برودت هوا اعلام شد

شیوه آموزش مجازی دانش‌آموزان در زمانی که مدارس به دلیل آلودگی و برودت هوا، غیر مجازی می‌شود، توسط وزارت آموزش و پرورش به استان‌های سراسر کشور اعلام شد.

به گزارش آماج از وزارت آموزش و پرورش، در بخشی از این بخشنامه آمده است: تجارب زیسته نظام آموزشی در مدیریت و راهبری آموزش در دوره شیوع بیماری کرونا، تعطیلات ناشی از برودت و آلودگی هوا در سال‌های اخیر، رشد فناوری‌های نوین و توسعه آموزش الکترونیک و ارتقای دانش تجربه و مهارت معلمان مدیر مدیران و کارشناسان برای بهره‌برداری مطلوب از آن و بهبود تعامل خانواده و مدرسه، توانایی و قابلیت مدرسه و ادارات آموزش پرورش برای مدیریت رویدادها و پدیده‌های غیر مترقبه افزایش داده و شعار محوری آموزش تعطیل نمی‌شود را به باوری قابل تحقق تبدیل کرده است.

گفتنی است، در این اطلاعیه، ضمن دستوراتی در خصوص مسایل اداری، بر ضرورت نصب آخرین نسخه پیام رسان شاد تاکید شده است.

شیوه آموزش مجازی در زمان آلودگی و برودت هوا اعلام شد
شیوه آموزش مجازی در زمان آلودگی و برودت هوا اعلام شد

مدیران فرایند آموزش مجازی به دانش آموزان را ارزیابی و پایش کنند

همچنین براساس این بخشنامه، در زمانی که کلاس های درس به دلیل آلودگی و برودت هوا غیرحضوری می‌شود، مدارس برقرار هستند و مدیران و عوامل اجرایی حسب ضرورت و تشخیص مدیر، با حضور در محل کار، فرایند آموزش مجازی به دانش آموزان را ارزیابی و پایش خواهند کرد.

همچنین مدیران باید، امکانات آموزش مجازی مدرسه را در اختیار آن دسته از همکارانی که در منزل به شاد یا اینترنت دسترسی ندارند، قرار دهند.

مدارس معمولا در چند سال اخیر از نیمه آبان به دلیل آلودگی هوا تعطیل می‌شوند، در این راستا آموزش و پرورش شهر تهران ظهر سه شنبه ۲۳ آبان اعلام کرد: کلاس‌های آموزشی پیش دبستانی و مقطع ابتدایی آموزش و پرورش روز چهارشنبه ۲۴ آبان ماه غیرحضوری و به صورت مجازی بوده و در سایر مقاطع نیز فعالیت ورزشی در فضای باز ممنوع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − شش =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید