جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بازسازی ۱۴۰۰ اتوبوس

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران برنامه‌های پیش‌بینی شده به منظور ارتقا و توسعه خدمات ناوگان اتوبوسرانی، لزوم حمایت شورای شهر برای دست‌ یابی به اهداف مورد نظر را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش آماج، بهرام نکاحی در مراسم معارفه بازرس قانونی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران که با حضور رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد، با ارائه گزارشی از اقدامات اجرا شده و برنامه‌های پیش‌بینی شده شرکت واحد به منظور ارتقا و توسعه خدمات ناوگان اتوبوسرانی، لزوم حمایت شورای شهر برای دست‌یابی به اهداف مورد نظر به این منظور را مورد تأکید قرار داد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در ابتدای سخنان خود ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام محرم گفت: واقعیت این است که ناوگان اتوبوسرانی تهران در گذشته مورد بی‌مهری قرار گرفته و برای جبران عقب‌ماندگی‌های موجود، باید تلاش کنیم تا مردم آثار و نتایج خدمات ناوگان را در زندگی و آمد و شد خود مشاهده کنند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس تکالیف قانونی، سهم اتوبوسرانی از جابه‌جایی مسافر، ۲۵ درصد یعنی ۵ میلیون سفر از ۲۰ میلیون سفر روزانه در تهران است، اظهار کرد: این در حالی است که سهم اتوبوسرانی از جابه‌جایی مسافر در حال حاضر، کمتر از ۴ درصد است و تنها ۸۰۰ هزار سفر روزانه از طریق ناوگان اتوبوسرانی انجام می‌شود.

نکاحی با بیان اینکه وقتی سهم حمل و نقل عمومی از سفرهای شهری کاهش پیدا می‌کند، حمل و نقل شخصی جایگزین آن می‌شود، تصریح کرد: شرکت واحد یک شرکت خدمات حمل و نقلی مطلق نیست و اثرگذاری و نقش آن در ابعاد و زوایای مختلف زندگی و رفت و آمد شهروندان، مشهود و ملموس است.

وی با اشاره به اینکه وقت آن رسیده تا فرآیندها، رفتارها و رویکردها را تغییر بدهیم و لازم است خلاء موجود در کمک دولت برای پرداخت بخشی از یارانه بلیت و بر عهده گرفتن سهمی که در خرید ناوگان دارد ترمیم شود، اظهار کرد؛ برای برون‌رفت از این شرایط، تشریک مساعی مسئولان ذیربط در این امر با اهتمام و جدیت بیشتر ضرورت دارد.

نکاحی با بیان اینکه برای ارائه خدمات شایسته به مردم شریف و عزیز تهران، استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی یکی از راهکارهای تأثیرگذاری است که در صدد احیای آن هستیم، تصریح کرد: اعتقاد داریم، ورود مؤثر شرکت‌های خصوصی به ناوگان اتوبوسرانی، شرایط موجود را به سمت و سوی شرایط مطلوب سوق می‌دهد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از نیروی انسانی این مجموعه به عنوان سرمایه‌های بسیار ارزشمند و غنی که اقدامات جهادی ناوگان اتوبوسرانی را با تدبیر و همت پیش می‌برند، نام برد و خاطرنشان کرد: شهردار تهران، نگاه ویژه‌ای به اتوبوسرانی دارند و بر این اساس، بازسازی ۱۴۰۰ دستگاه اتوبوس را در دستور کار قرار داده‌ایم که بخشی از آن در مهرماه و همزمان با بازگشایی مراکز آموزشی وارد ناوگان می‌شوند.

سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نیز در این مراسم با تأکید بر اینکه زندگی و معیشت مردم با فعالیت شرکت واحد اتوبوسرانی گره خورده است، بر حمایت حداکثری شورای شهر برای بازسازی و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی تأکید کرد و گفت: توسعه اتوبوسرانی، سهل‌الوصول‌ترین امکان برای کاهش مشکلات حمل و نقلی است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر در خاتمه این جلسه، محمدحسین نوروزی دبیر این کمیسیون را به عنوان بازرس اصلی شورای شهر در شرکت واحد معرفی کرد.

لینک نوشته:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + شانزده =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید