جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

۸ میلیون خانوار تا پایان سال تحت پوشش فیبر نوری قرار می‌گیرند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها را تعریف کردیم تا رضایت کاربران را نسبت به کیفیت و سرعت اینترنت افزایش دهیم، کار در بیش از ۳۰ شهر تمام شده است و بر اساس هدف‌گذاری‌هایی که داشتیم تا پایان سال ۸ میلیون خانوار را تحت پوشش فیبر نوری قرار می‌دهیم.
به گزارش آماج، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در دیدار با جمعی از طلاب و فعالان رسانه‌ای فضای مجازی پس از شنیدن دغدغه‌ها و نقطه نظرات آنها گفت: دغدغه‌هایی که امروز در این جلسه مطرح شد نشان از آن دارد که مسیر همه ما یکی است

اما آنچه مشخص است برای تداوم این مسیر به همدلی، همفکری و تبیین بیشتر دیدگاه‌ها برای شناخت دقیق مواضع نیازمندیم.

وی با بیان اینکه امروزه فضای مجازی به همه ابعاد زندگی مردم ورود کرده است افزود: امروز دنیای بدون فضای مجازی برای هیچ‌کسی قابل تصور نیست بر همین اساس انتظاری که از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وجود دارد این است که زیرساخت‌های لازم برای بهره‌مندی مردم از مواهب این فضا را فراهم کند.

زارع پور ادامه داد: در مقابل برخی این انتظار را نیز از ما دارند که چون زیرساخت‌های این فضا را فراهم می‌کنیم تمام جنبه‌های آن را نیز مدیریت کنیم.

این در حالی است که وزارت ارتباطات مسئولیتی در این رابطه ندارد و هر دستگاه و وزارتخانه متولی حوزه کاری خود در فضای مجازی است.

 فیبر نوری
فیبر نوری

وی افزود: یکی از مأموریت‌های مهم ما که بر اساس مصوبات شورای عالی فضای مجازی دنبال می‌شود، توسعه شبکه ملی اطلاعات است که در ابتدای دولت حدود ۲۳ درصد پیشرفت داشته و اکنون به بیش از ۶۰ درصد رسیده است..

زارع پور ادامه داد: تا زمانی که یک زیرساخت ارتباطی پرسرعت و امن نداشته باشیم مزیت بخشی برای سرویس‌های داخلی بی‌معنی است.

وی تأکید کرد: در همین راستا پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها را تعریف کردیم تا رضایت کاربران را نسبت به کیفیت و سرعت اینترنت افزایش دهیم و با کار جهادی که انجام شده کار در بیش از ۳۰ شهر تمام شده است و بر اساس هدف‌گذاری‌هایی که داشتیم تا پایان سال ۸ میلیون خانوار را تحت پوشش فیبر نوری قرار می‌دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 5 =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید