جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کلاس اولی فردا به مدرسه می‌روند

کلاس اولی
کلاس اولی

کلاس اولی فردا به مدرسه می‌روند : سال تحصیلی یک میلیون و ۶۰۰ هزار دانش‌آموز کلاس اولی، فردا (چهارشنبه ۲۹ شهریور) آغاز می‌شود.

 کلاس اولی

کلاس اولی
کلاس اولی

به گزارش آماج : صدای پای سال تحصیلی جدید به گوش می‌رسد و در نخستین گام، صبح فردا چهارشنبه 29 شهریور، یک میلیون و 600 هزار کلاس اولی در سراسر کشور راهی مدارس می‌شوند تا با برگزاری جشن شکوفه‌ها نخستین روز دانش‌آموزی را تجربه کنند.

همچنین دانش‌آموزان پایه هفتم می‌توانند فردا به مدرسه بروند و در جشن جوانه‌ها سال تحصیلی جدید خود را آغاز کنند.

سال تحصیلی سایر دانش‌آموزان نیز از روز شنبه اول مهر آغاز می‌شود و حدود 16 میلیون دانش‌آموز کشور رهسپار مدارس خواهند شد.

ساعت آغاز فعالیت مدارس در استان تهران از سوی استانداری تهران اعلام شده است و مقاطع متوسطه ساعت 7:30 دقیقه صبح و مقاطع ابتدایی هم ساعت 8 صبح شروع به فعالیت خواهند کرد.

امسال، آن دسته از دانش‌آموزان متولد مهر ماه می‌توانند در پایه اول دبستان ثبت‌نام کنند که سال گذشته پیش‌دبستانی را در مراکز مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش گذرانده و اسم آنها در سامانه سیدا ثبت شده است البته ابتدا دانش‌آموزان 6 سال تمام باید در مدارس ثبت‌نام شوند و اگر ظرفیت خالی ماند متولدین مهر ماه ثبت‌نام می‌شوند.

معصومه نجفی پازوکی؛ معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش نیز با اشاره به اینکه امسال در آغاز سال تحصیلی جدید، ماهنامه آموزشی حاوی نکات تربیتی و درسی به والدین کلاس اولی ارائه خواهد شد، گفت: نخستین شماره این ماهنامه در جشن شکوفه‌ها تقدیم خواهد شد که نکاتی درباره زبان‌آموزی ارائه می‌کند چرا که درس فارسی در دوره ابتدایی اهمیت بسیاری دارد.

او یک توصیه کلیدی هم به معلمان داشته و از آنها خواسته است که دانش‌آموزان دبستانی را درگیر نوشتن بی هدف نکنند.

13970630000508 Test PhotoN
نجفی در اینباره گفت: سال گذشته روز شنبه دوم مهر به برخی مدارس مراجعه کردم و انتظار داشتم نخستین روز کلاس درس برای دانش‌آموزان اول دبستان همراه با جشن باشد و در یک فضای شاد از طریق شعر و نمایش به دانش‌آموزان آموزش دهند

اما در هر 10 کلاس درسی که بازدید داشتم، دانش‌آموزان مجبور بودند یک صفحه از حرف الف بنویسند و اصلاً حالشان خوب نبود و معلم از همان روز نخست دانش‌آموزان را درگیر نوشتن می‌کند در حالی که خواندن در کلاس اول دبستان نقش بیشتری نسبت به نوشتن دارد؛ از معلمان تقاضا دارم که دانش‌آموزان را درگیر نوشتن بی‌هدف نکنند چون هیچ چیز از آن حاصل نمی‌شود.

محمد محمدی؛ مدیرکل آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش نیز خطاب به والدین کلاس اولی گفت: توجه داشته باشید اینکه دانش‌آموز سریع بنویسد و بخوانند هنر نیست و اجازه بدهید کار به تدریج پیش برود همچنین به معلمان گفته‌ایم در 10 روز نخست مهر حتماً جلسه‌ای را با اولیا برگزار و انتظارات متقابل را بیان کنند؛

همچنین ماه نخست سال تحصیلی یعنی مهر ماه، زمینه مأنوس شدن دانش‌آموز با مدرسه و کلاس درس فراهم می‌شود و اگر این فرآیند به خوبی طی شود شاهد موفقیت و سعادت دانش‌آموز در جریان تعلیم و تربیت خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید