جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کد اختصاصی واحد برای اتباع خارجی صادر می‌شود

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: در جلسه این کمیسیون مقرر شد طی یک ماه آینده کد اختصاصی واحد برای اتباع در سامانه تصدیق الکترونیک مشخص شود.

به گزارش آماج، علی خضریان در توضیح جلسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در خصوص بررسی مشکلات اتباع خارجی در کشور، گفت: این جلسه با حضور رئیس سازمان ملی مهاجرت، معاون کنسولی و امور اتباع وزارت امور خارجه، رئیس سازمان ثبت احوال و مقامات انتظامی و امنیتی کشور برگزار شد.

وی توضیح داد: در این جلسه گزارش اقدامات دستگاه‌های مسئول پیرامون لزوم ساماندهی و تعیین تکلیف اتباع خارجی توسط این دستگاه‌ها مطرح و مقرر شد وزارت کشور با جمع‌بندی نظرات دستگاه‌ها، پیشنهادات عملیاتی خود را در این خصوص به کمیسیون ارائه کند.

خضریان همچنین با تاکید بر لزوم تکمیل سامانه تصدیق الکترونیک، بیان کرد: در این جلسه مقرر شد طی یک ماه آینده کد اختصاصی واحد برای اتباع در سامانه تصدیق الکترونیک مشخص شود. ضمن اینکه با توجه به نکات مطرح شده پیرامون قانون تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی قرار شد این قانون آسیب شناسی و مشکلات ناشی از اجرای آن به عنوان یک طرح اصلاحی به مجلس تقدیم شود.

کد اختصاصی واحد برای اتباع خارجی صادر می‌شود
کد اختصاصی واحد برای اتباع خارجی صادر می‌شود

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مججلس در پایان گفت: با توجه به گزارش سازمان ثبت احوال پیرامون صدور بیش از ۱۰ میلیون کارت ملی هوشمند که طی سال‌های گذشته به تعویق افتاده بود، مقرر شد این سازمان تا پایان سال جاری نیز نسبت به صدور ۵ میلیون کارت ملی هوشمند باقی مانده با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه و وزارت اطلاعات اقدام کند تا از ابتدای سال آینده صدور کارت ملی به روز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + پنج =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید