جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کاهش قیمت گوجه فرنگی با توزیع بار جدید در بازار

مدیرکل دفتر سبزی، صیفی و محصولات جالیزی وزارت جهاد کشاورزی از توزیع بار جدید گوجه فرنگی و کاهش قیمت‌ها در بازار خبر داد.

به گزارش آماج، هفته گذشته قیمت هر کیلو گوجه فرنگی بین ۲۱.۸۰۰ تا ۳۴.۸۰۰ تومان بود که این اعداد در هفته جاری به ۳۳.۸۰۰ تا ۳۷.۹۰۰ تومان رسید. حسین اصغری، مدیرکل دفتر سبزی، صیفی و محصولات جالیزی وزارت جهاد کشاورزی در این خصوص گفت: تولید سبزی و صیفی‌جات در کشور به صورت ۴ فصل و مستمر ادامه دارد. محصولاتی مانند سیب زمینی و پیاز به دلیل قابلیت انبارداری مناسب از تولید تابستان و اوایل پاییز بارها در انبارها نگهداری و به مرور در بازارهای کشور توزیع می‌شوند. از این رو قیمت این محصولات در بازار رضایت مصرف کنندگان را نیز به دنبال داشته است.

وی درباره افزایش قیمت گوجه فرنگی اظهار کرد: گوجه فرنگی به دلیل شرایط محصول، امکان انبار کردن ندارد به همین دلیل به میزان محدود در استان خوزستان نگهداری می‌شود اما مقدار آن به اندازه‌ای نیست که بازار را در شرایط مناسبی مانند سیب زمینی و پیاز تأمین کند. به همین دلیل برنامه کشت در استان‌های جنوبی در فصل پاییز انجام شده و ۴ هزار و ۸۰۰ هکتار زمین به این امر اختصاص یافت.

کاهش قیمت گوجه فرنگی با توزیع بار جدید در بازار
کاهش قیمت گوجه فرنگی با توزیع بار جدید در بازار

این مسؤول دولتی افزود: امیدواریم از این حجم زمین اختصاص داده شده حدود ۲۱۵ هزار تن محصول به بازار عرضه شود.

اصغری گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده ۱۳۵ هزار تن فقط در ماه آذر به بازار عرضه خواهد شد که به دلیل بارش باران در چند روز گذشته در مناطق جنوبی و عدم امکان تردد در مزارع برداشت محصول محدود شد؛ از این رو تا حدودی حجم گوجه فرنگی در بازار کاهش پیدا کرد.

مدیرکل دفتر سبزی، صیفی و محصولات جالیزی وزارت جهاد کشاورزی در پایان یادآور شد: با بهبود شرایط اقلیمی و امکان مراجعه کشاورزان به مزارع، برداشت گوجه فرنگی انجام شده و محصول با حجم بالاتری به بازار عرضه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید