جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پذیرش دانشجوی بدون آزمون ارشد در دانشگاه فرهنگیان لغو شد

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان از عدم پذیرش دانشجوی استعداد درخشان در دوره کارشناسی ارشد برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ خبر داد.

به گزارش آماج، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان اعلام کرد؛ با توجه به طولانی شدن روند کسب مجوز ردیف استخدامی مربوط به پذیرش استعداد درخشان و محدودیت زمانی در اعلامی اسامی به سازمان سنجش آموزش کشور، به منظور جلوگیری از تضییع حقوق داوطلبان شرکت کننده در سایر دانشگاه‌ها امکان پذیرش متقاضیان استعداد درخشان مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ وجود ندارد.

بیش از این دانشگاه فرهنگیان اعلام کرده بود که در نظر دارد بر اساس آیین نامه «پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد» وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بین برگزیدگان علمی دوره کارشناسی پیوسته (دوره‌های روزانه و شبانه) برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ در دوره روزانه کارشناسی‌ارشد (رشته‌های مندرج در سامانه پذیرش)، دانشجوی کارشناسی ارشد متعهد خدمت پذیرش می‌کند.

بر این اساس داوطلبان واجد پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان تا روز چهار شنبه، ۱۷ خرداد نسبت به ارسال مدارک مورد نیاز از طریق سامانه ثبت نام دانشگاه به آدرس Talent.cfu.ac.ir اقدام کردند.

دانشگاه فرهنگیان تاکید کرده بود؛ داوطلب فوق موظف است در جلسه مصاحبه (مطابق شرایط اعلامی توسط کمیته منتخب) حضور بهم رساند. عدم شرکت در مصاحبه، به منزله انصراف از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد تلقی خواهد شد.

پیش از این اعلام شده بود پس از محاسبه امتیازات از سوی داوطلبان، مراتب در کمیته منتخب دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه اعتباریابی شده، سپس ضمن اطلاع رسانی اسامی پذیرفته‏ شدگان اولیه از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه، اسامی در چارچوب مقررات وضع شده، به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد و پذیرش نهایی و قطعی داوطلبان منحصراً پس از تایید سازمان سنجش آموزش کشور بر اساس ضوابط مربوط و لحاظ کردن پذیرش بومی داوطلب و تایید وزارت آموزش و پرورش و هیأت مرکزی گزینش دانشجوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، هر ساله بسیاری از دانشگاه‌های دولتی به استناد آیین‌نامه‌ «پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی‌ارشد» وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دستورالعمل اجرایی مصوب شورای استعداد درخشان خود دانشگاه، از بین دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته برای مقطع کارشناسی‌ارشد تعداد محدودی می‌پذیرد.

انتهای پیام

لینک نوشته:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 3 =

آخرین اخبار