جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نان از سفره‌های مردم پرواز کند، دیگر نفسی برای‌شان نمی‌ماند

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی در خصوص گرانی نان گفت: نگذاریم همین نانی که بر سر سفره‌های‌ مردم می‌آید به سختی به دست‌شان برسد، اگر نان از سفره‌های‌شان پرواز کند دیگر نفسی برای‌شان نمی‌ماند.

علی بابایی کارنامی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره افزایش قیمت در کشور و تاثیرش بر معیشت مردم گفت: بحث تأمین آرد و نان یکی از بحث‌های مهم در تأمین کالاهای اساسی و بخشی از سبد معیشتی مردم است. ما در حال حاضر نسبت به نحوه توزیع سهمیه آرد و نان اعتراض داریم. نه تنها در استان ما بلکه در کل کشور متاسفانه برنامه وزارت اقتصاد برنامه بسیار خوبی در این زمینه نبوده است و در حقیقت هم کسی پاسخگویی لازم را ندارد.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به رویه‌ای که وجود دارد به عنوان نماینده مردم معترض هستیم و دوست داریم دولت محترم هم مثل ما فکر کند. در کنار آنچه که اتفاق افتاده است و شرایطی که به وجود آمده باید دغدغه‌های مردم را نیز بشنویم و باید حداقل کمکی که آنان از ما به عنوان خادمان خودشان انتظار دارند، انجام دهیم و نگذاریم همین نانی که بر سر سفره‌های‌شان می‌آید به سختی به دست‌شان برسد.
وی ادامه داد: اگر نان گران شود، ما معترض هستیم. در حال حاضر در برخی از جاها که مردم برای خرید نان به نانوایی‌ها مراجعه می‌کنند نانی که تحویل مردم داده می‌شود با اشکالاتی روبه‌رو است. در سهمیه برخی از مجموعه‌ها مشکلاتی هست. به همین دلایل باید انشاالله دولت تدبیری کند و تصمیماتی بگیرد که در شأن مردم باشد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره اینکه نان قوت غالب اقشار ضعیف جامعه است و تاثیر گرانی آن چه تاثیری روی سفره این قشر جامعه خواهد داشت، عنوان کرد: قطعا اثر دارد. در سفره‌های مردم حداقل چیزی که وجود دارد، نان است و اگر از سفره‌های‌شان پرواز کند، دیگر نفسی برای‌شان باقی نمی‌ماند.

وی تاکید کرد: باید دقت کنیم برای چه گروهی چه اتفاقی می‌افتد، مخصوصا اقشار ضعیف جامعه که نگرانی معیشت دارند.

بابایی‌کارنامی بیان کرد: مردم از مسئولان و خادمان خودشان توقع خدمات دارند و ما به عنوان تصمیم‌گیران و مسئولان باید دقت نظر بیشتری داشته باشیم؛ تأمل ما نسبت به این مسائل باید اساسی و بنیادین باشد زیرا اگر بخواهیم سطحی به این مسائل نگاه کنیم به آن اهداف عالیه که مردم عزیز ما توقع دارند، نخواهیم رسید.

وی در خصوص این‌که برخی بیان می‌کنند عدم پرداخت یارانه مناسب به نانوایی‌ها و تأمین سهیمه آرد لازم به دلیل قاچاقی است که در این خصوص صورت می‌گیرد، گفت: نگرانی‌های در این بخش وجود دارد. بله بحث‌هایی مانند قاچاق و بحث‌های حاشیه دیگری پیرامون آرد و نان وجود دارد اما دلیل نمی‌شود چون در فلان جا قاچاق صورت می‌گیرد نان را گران یا ارزان کنیم و هر روز یک بهانه تراشی برای تحویل نان به مردم داشته باشیم، این درست نیست و منطق ندارد.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس تاکید کرد: حواسمان باید به مسائل مختلف باشد، اما نکته بسیار بسیار حیاتی که باید به آن توجه داشته باشیم این است که بهترین‌ها را برای مردم بخواهیم و تصمیم بگیریم. مردم از ما توقع دارند سفره‌های‌شان کوچکتر نشود مخصوصا در قضیه نان که کالای اساسی برای مردم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 2 =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید