جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

معرفی ابزار رایگان Illusion Diffusion؛ با هوش مصنوعی تصاویری با خطای دید بسازید

شاید در چند روز اخیر در شبکه‌های اجتماعی تصاویری را دیده باشید که گویی در بهترین زمان و بهترین مکان ثبت شده‌اند و اشکال شگفت‌آوری در آن‌ها دیده می‌شود. این تصاویر درواقع با سرویس هوش مصنوعی مولد Illusion Diffusion از شرکت Hugging Face به‌وجود آمده‌اند.

به گزارش آماج، سرویس هوش مصنوعی مولد شرکت Hugging Face با نام Illusion Diffusion به‌تازگی در شبکه‌های اجتماعی مورد‌توجه قرار گرفته است. در چند روز اخیر تصاویری که توسط این سرویس تولید شده‌اند، در میان کاربران دست‌به‌دست می‌شوند و می‌توانید نمونه‌هایی از آن‌ها را در این مطلب ببینید.

Illusion Diffusion

سرویس Illusion Diffusion درحقیقت از تکنیکی موسوم به ControlNet استفاده می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد کنترل بیشتری روی تصویری که با توصیفشان ساخته می‌شود، داشته باشند. در این سرویس فرد می‌تواند نمونه تصویر خود (مثلاً لوگوی توییتر سابق) را به هوش مصنوعی بدهد و از این نرم‌افزار بخواهد تا این لوگو را در چشم‌انداز جاده‌ای مشرف به دریا قرار دهد.

نکته جالب اینجاست که این لوگو به‌سادگی صرفاً روی تصویر قرار نمی‌گیرد و با عناصر سازنده آن تلفیق می‌شود. در مثال بالا می‌توانید ببینید که پرنده معروف توییتر چگونه با انحنای دامنه صخره‌ها، جاده و ابرها شکل گرفته است.

Illusion Diffusion

چگونه از هوش مصنوعی مولد Illusion Diffusion استفاده کنیم؟

برای استفاده از این سرویس و تولید تصاویر مشابه کافیست به این صفحه از وب‌سایت شرکت Hugging Face بروید. سپس از پنل سمت چپ، در بخش Input Illusion، تصویر مدنظر خود را آپلود کنید. سپس در پایین این کادر، از طریق اسلایدر Illusion Strength، می‌توانید مشخص کنید که خطای دید چقدر کم یا زیاد شود.

در پایین این بخش، در قسمت Prompt، می‌توانید توصیف مورد‌نظر خود را برای خلق تصویر با هوش مصنوعی مولد بنویسید. در آخر نیز باید روی دکمه Run کلیک کنید تا تصویر شما تولید شود. البته با توجه به تقاضای گسترده‌ای که برای استفاده از این هوش مصنوعی وجود دارد، ممکن است با پیام شلوغی سرورها مواجه شوید و فعلاً نتوانید تصویری تولید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هفت =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید