جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مصرف بیش از حد این مکمل‌ها «سرطان» را در شما بیدار می‌کند!

مصرف
مصرف

مصرف بیش از حد این مکمل‌ها «سرطان» را در شما بیدار می‌کند! مصرف بیش از حد ویتامین‌ها و مکمل‌های غذایی، می‌تواند رشد تومور در بدن انسان را تحریک کند.

مصرف

مصرف
مصرف

به گزارش آماج : شاید جای تعجب باشد که بگوییم مصرف ویتامین‌ها یا مواد معدنی برای کسانی که تومور دارند، موجب بدتر شدن وضعیت شده چون موجب تغذیه تومورها شده و به آنها اجازه می‌‌دهد رشد کنند.

آنتی اکسیدان‌های رایج مانند ویتامین های A، C و سلنیوم و روی در صورت مصرف اضافی، همگی می‌توانند باعث رشد رگ های خونی در سرطان شوند.

تحقیق دانشگاه کاریلینسکا در کشور سوئد نشان می‌دهد مصرف ویتامین‌ها و مکمل‌های غذایی تا اندازه‌ای خوب است، ولی وقتی از تعادل خارج شود و بیش از حد مصرف شود، مقدار اضافی آن می تواند رشد تومور را تحریک کند.

پروفسور مارتین برگو، رئیس دپارتمان علوم زیستی و تغذیه این دانشگاه می‌گوید: آنتی اکسیدان ها مکانیسمی را فعال می کنند که باعث می شود تومورهای سرطانی رگ‌های خونی جدید تشکیل دهند و این مسئله شگفت‌آور است چون پیش از این تنها به نقش محافظت کننده آنتی اکسیدان‌ها در مقابل بیماری‌ها اشاره شده بود.

برگو گفت: مصرف غذاهای مقوی حاوی آنتی اکسیدان‌ برای بدن ضروری است ولی بیشتر مردم به مقادیر اضافی آن در مکمل‌های مصنوعی نیازی ندارند.

مصرف
مصرف

طبق نتایج تحقیقات برگو و تیم تحقیقاتی‌اش این مسئله ثابت شده است که مقدار اضافی ویتامین و آنتی‌اکسیدان‌ها افراد را در معرض بیماری‌های سرطانی قرار می‌دهد. آنها این فرآیند را رگ‌زایی تومورها خطاب می‌کنند.

تحقیقات جدید پژوهشگران در دانشگاه میسوری نشان می ‌دهد که مکمل غذایی محبوب نیکوتین آمید ریبوزید NR ممکن است خطر ابتلا به سرطان را افزایش داده و حتی ممکن است باعث متاستاز یا گسترش سرطان به مغز شود.

تحقیقات پیشین نشان داده بود که ریبوزید نیکوتین آمید، منبع ویتامین B3، ممکن است برای سلامت قلبی عروقی، متابولیک و عصبی مفید باشد. سازندگان مکمل‌ های NR همواره ادعا کرده ‌اند که مصرف مکمل های ویتامینی حاوی این ماده، انرژی اضافی، افزایش عملکرد فیزیکی و حتی اثرات ضد پیری را فراهم می ‌کنند.

متاسفانه نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد مصرف این ماده می تواند خطراتی جدی در پی داشته باشد. تیمی از پژوهشگران بین المللی به سرپرستی النا گون، استاد رشته شیمی در دانشگاه میسوری کشف کردند که سطوح بالای NR خطر ابتلا به سرطان پستان سه‌ گانه منفی را افزایش می‌ دهد.

علاوه بر این، بسیاری از مولتی ویتامین های حاوی این ماده قادر به ترویج متاستاز مغزی هستند. متاسفانه در حال حاضر هیچ درمان قابل قبولی برای متاستاز سرطان مغز وجود ندارد.

پروفسور گون در این رابطه می گوید: برخی افراد به طور دائمی ویتامین ها و مکمل ها را مصرف می کنند، زیرا عموم مردم تصور می کنند که ویتامین ها و مکمل ها فواید سلامتی مثبتی دارند، اما اطلاعات کمی در مورد نحوه عملکرد آنها وجود دارد.به دلیل این کمبود دانش، ما تصمیم گرفتیم تا چگونگی عملکرد ویتامین ها و مکمل ها را در بدن مطالعه کنیم. مطالعات ما به‌ ویژه با توجه به در دسترس بودن گسترده این داروها بسیار مهم است.

این موضوع الهام بخش ما شد تا با کمک تکنیک تصویربرداری جدید بر اساس تصویربرداری بیولومنسسنت فوق حساس، امکان کمی سازی سطوح NR را در زمان واقعی به روشی غیرتهاجمی فراهم کنیم. در این تصاویر حضور NR با نور نشان داده می ‌شود و هر چه نور روشن ‌تر باشد، NR بیشتری وجود دارد.

 

فناوری تصویربرداری بیولومینسانس امکان مقایسه و بررسی دقیق میزان وجود ریبوزید نیکوتین آمید در سلول های سرطانی، سلول های T و بافت های سالم را فراهم کرد.
در خاتمه گفتنی است این موضوع به معنی خطرناک بودن مطلق داروهای مولتی ویتامین نبوده و محققان توصیه می کنند این داروها را زیر نظر پزشک مصرف کرده و از افراط در استفاده از داروهای مکمل در شرایطی که به آن نیازی ندارید، اجتناب کنید.

لینک نوشته:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید