جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مرگ بیت‌کوین نزدیک است؟

مرگ
مرگ

مرگ بیت‌کوین نزدیک است؟  بیت‌کوین، بزرگترین دارایی رمزنگاری شده از نظر ارزش بازار، ممکن است در مسیر تقاطع مرگ بزرگ خود در سال ۲۰۲۳ باشد.

مرگ

5907259

به گزارش آماج : نمودار روزانه بیت‌کوین قرار است برای اولین بار از ژانویه ۲۰۲۲، چیزی که به‌عنوان تقاطع مرگ در نظر گرفته می‌شود را نمایان کند.

میانگین متحرک ۵۰ روزه بیت‌کوین قرار است از زیر میانگین متحرک ۲۰۰ روزه عبور کند که الگوی تقاطع مرگ وحشتناک را ایجاد می‌کند.

لازم به یادآوری است که بیت‌کوین در ماه فوریه سال جاری یک صلیب طلایی را در نمودار روزانه خود ترسیم کرد و قبل از صعود به بالاترین رقم در ماه آوریل به بالای ۳۱ هزار دلار رسید.

انتظار می‌رود که تقاطع مرگ بیت‌کوین در روزهای آینده و احتمالا هفته آینده رخ دهد و تحلیلگران در حال حاضر توجه زیادی به کراس اور قریب الوقوع دارند. کراس‌اورها برای سنجش عملکرد ابزار مالی و پیش‌بینی تغییرات آتی در روند، مانند شکست‌ها یا برگشت‌ها استفاده می‌شوند.

از سوی دیگر، صلیب‌های مرگ را نباید یک سیگنال نهایی در نظر گرفت، زیرا برخی از کارشناسان از آنها به‌عنوان یک شاخص عقب ماندگی یاد می‌کنند. علاوه بر این، تجربه نشان داده است که تقاطع مرگ بیت‌کوین به‌عنوان یک سیگنال انفرادی غیرقابل اعتماد است.

بیت‌کوین پس از آن که کمیسیون بورس و اوراق بهادار تصمیم خود را در مورد تمام برنامه‌های کاربردی صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) به تاخیر انداخت، کاهش خود را افزایش داد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۰۴ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۲۹ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۸.۱۸ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۰۴ درصد کاهش داشته است.

1633256 639

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶.۷۵ میلیارد دلار است که ۱۰.۸۵ درصد افزایش داشته است.

حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۲.۱۱ میلیارد دلار است که ۷.۸۸ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۲۵.۴۹ میلیارد دلار است که ۹۵.۲۹ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

بسیاری از افرادی که روی بزرگترین ارز دیجیتالی جهان، بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند اکنون بیش از هر زمان دیگری، نشانه هایی از سقوط آن را مشاهده می کنند و بر اساس جدید ترین تحلیل ها به نظر می رسد مرگ بیت کوین نزدیک است.

«تقاطع مرگ» در آمارهای مالی زمانی اتفاق می افتد که متوسط ارزش در دوره زمانی کوتاه مدت از متوسط ارزش در دوره طولانی مدت کمتر شود.

به این ترتیب شکلی متقاطع و شبیه به X در نمودار مقایسه ارزش در دو دوره مورد بحث اتفاق می افتد. البته باید گفته که این اتفاق آینده موضوع مورد بررسی را به طور دقیق پیش بینی نمی کند ولی روند آینده را نشان می دهد و خبر از این موضوع دارد که احتمالاً سقوط ارزش نزدیک است.

بررسی های اخیر روی بیت کوین خبر از این موضوع دارند که در ۹ ماه گذشته، میانگین ارزش های این پول دیجیتالی در دوره ۵۰ روزه، به نزدیکی میانگین ارزش آن در دوره ۲۰۰ روزه نزدیک شده. در صورتی که میزان دوره اول از دوره دوم کمتر شود و به عبارتی این دو خط میانگین یکدیگر را قطع کنند، می توان آن را به منزله تقاطع مرگ و زنگ خطری برای سرمایه گذاران تلقی کرد.

لینک نوشته:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 5 =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید