جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

عرضه واکسن آنفلوآنزا در داروخانه‌های هلال احمر

واکسن آنفلوآنزا
واکسن آنفلوآنزا

مدیرکل داروخانه‌های هلال احمر از امکان خریداری هر سه نوع واکسن آنفلوآنزا برای مردم در داروخانه‌های هلال احمر خبر داد.

به گزارش آماج، فراز امامی اظهار داشت: مردم می‌توانند در هر ساعت از شبانه روز با مراجعه به داروخانه‌های هلال احمر واکسن آنفلوآنزا تهیه کنند.

وی با اشاره به اینکه هر سه نوع واکسن ایرانی، هلندی و فرانسوی آنفلوآنزا در این داروخانه موجود است، افزود: قیمت این واکسن‌ها ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است.

امامی گفت: همه افراد بالای ۶ ماه می‌توانند این واکسن‌ها را تزریق کنند اما برخی افراد مانند، سالمندان، کادر درمان، افراد که دارای نقص ایمنی، کودکان ۶ ماه تا پنج ساله، بیماران قلبی عروقی، بیماران دچار بیماری‌های تنفسی و افراد معلول در اولویت تزریق هستند.

وی تاکید کرد: فعلا محدودیتی در فروش این واکسن در داروخانه هلال احمر وجود ندارد و افراد می‌توانند با مراجعه در هر ساعتی از شبانه روز به داروخانه هلال احمر در خیابان طالقانی برای خود و خانواده‌شان با ارائه کدملی واکسن را خریداری کنند.

واکسن آنفلوآنزا
واکسن آنفلوآنزا

به گزارش ایرنا، آنفلوآنزا یک بیماری واگیر است که ویروس آن باعث عفونت دستگاه تنفسی می‌شود. سردرد، تب، بی‌حالی، ضعف، گرفتگی بینی و سرفه از جمله علائم شایع آن است. این بیماری میان انسان و حیوان مشترک است و به طور معمول دوره آن سه تا چهار روز طول می‌کشد اما در موارد شدید طولانی‌تر می‌شود و ممکن است به بستری فرد بیمار منجر شود. در مواردی نیز شدت این بیماری به مرگ فرد منتهی می‌شود.

لینک نوشته:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 8 =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید