جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ورود وزارت ورزش به جذب مربی خارجی برای تیم ملی شمشیربازی

وزارت ورزش به منظور تقویت کادر فنی تیم ملی اسلحه سابر برای حضور در میادین کسب سهمیه المپیک، حمایت مالی از این فدراسیون را در برنامه قرار داده است.

به گزارش آماج، شمشیربازی از جمله رشته هایی است که به واسطه عملکرد تیم ملی اسلحه سابر و ملی پوشانش در رقابت های گزینشی المپیک، سهمیه انفرادی خود را توسط علی پاکدامن قطعی کرده و برای دستیابی به سهمیه تیمی هم از شانس بسیار بالایی برخوردار است.

تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر به واسطه حضور در رقابت های جام جهانی اسپانیا، قهرمانی آسیا (چین)، قهرمانی جهان (ایتالیا)، جام جهانی جهانی الجزایر، و گرند پری اورلئان فرانسه و تونس فعلا با امتیاز بهترین تیم آسیا در رنکینگ المپیکی است و اگر بتواند در پایان جام های جهانی گرجستان، ایتالیا و مجارستان هم این موقعیت را حفظ کند، برای دومین دوره متوالی با سهمیه تیمی وارد المپیک خواهد شد.

این مهم که خیلی دور از دسترس نیست نیازمند تقویت کادر فنی تیم ملی اسلحه سابر است. سه هفته پیش امین قربانی در راس این کادر قرار داشت و حالا قرار است مربی دیگری جایگزین او شود. فدراسیون شمشیربازی در نظر دارد مربی جدید اسلحه سابر خود را از میان گزینه های خارجی انتخاب کند و در این راستا با برخی مربیان مطرح که در در حد و اندازه ملی پوشان ایران هستند هم مذاکراتی داشته و به توافقاتی هم دست یافته است.

یکی از این گزینه ها به زودی به ایران سفر می کند و همکاری با فدراسیون شمشیربازی به عنوان سرمربی تیم ملی اسلحه سابر را آغاز می کند اگر جایگاه شمشیربازی و شرایط ملی پوشان این رشته در جهان مورد توجه مسئولان باشد.

کمیته ملی المپیک به منظور همراهی فدراسیون ها در مسیر المپیک و کسب سهمیه لازم برای حضور در آن، قول حمایت مالی ۶ هزار دلاری جهت همکاری با مربی خارجی را داده که شامل فدراسیون شمشیربازی هم می شود. این فدراسیون هم اما برای در اختیار گرفتن مربی در سطح ملی پوشان اسلحه سابر ملزم به پرداخت ماهیانه ۱۰ هزار دلار است که مجموع آن در فاصله هفت ماهه تا المپیک ۷۰ هزار دلار می شود.

در همین راستا مذاکراتی با وزارت ورزش صورت گرفته است. نتیجه این رایزنی ها تشکیل کمیسیون جذب مربی خارجی برای شمشیربازی است. این کمیسیون طی روزهای آینده تشکیل می شود تا شرایط این رشته مورد بررسی قرار بگیرد. قدر مسلم اینکه عنایت مدیران وزارت ورزش کمک خواهد کرد تا روند حضور متوالی شمشیربازی در بازی های المپیک ادامه پیدا کرده و این رشته به عنوان اولین رشته تیمی برای بازی های پاریس کسب سهمیه کند.

لینک نوشته:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − چهار =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید