جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سه مدال طلا و یک برنز برای شروع درخشان کاروان ورزش ایران در چین

نخستین مدال کاروان ورزش ایران در چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی توسط بانوان به دست آمد اما پس از آن پرتابگر وزنه کشورمان موفق شد نخستین مدال طلای این بازیها را به گردن بیاویزد.

به گزارش آماج از هانگژو، چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی که روز یکشنبه با برگزاری مراسم افتتاحیه رسما آغاز شده بود، امروز دوشنبه با رقابت ورزشکاران کشورمان در رشته های مختلف آغاز شد.

سه مدال طلا و یک برنز برای شروع درخشان کاروان ورزش ایران در چین
سه مدال طلا و یک برنز برای شروع درخشان کاروان ورزش ایران در چین

مدال آوری با برنز عبدالملکی آغاز شد

در رقابت های قایقرانی بازی های آسیایی هانگژو در بخش کایاک زنان، فینال کلاس kl1 سارا عبدالملکی در خط رقابت با قایقرانانی از ژاپن، چین و هند قرار گرفت و با زمان یک دقیقه و ۱۳ ثانیه و ۵۹۴ صدم ثانیه در رده سوم ایستاد و از خط پایان عبور کرد و به مدال برنز رسید.

علیپور اولین طلایی کاروان ورزش ایران

در ماده پرتاب وزنه کلاس F11 سه نماینده ایران به نام‌های مهدی اولاد، امیرحسین علی‌پور و حسن باجولوند به میدان رفتند. در این رقابت که دو ورزشکار هندی و یک ورزشکار از قزاقستان نیز حضور داشتند ، علیپور با رکورد ۱۳.۹۲ متر قهرمان شد و نخستین طلای کاروان ایران را به ارمغان آورد. همچنین مهدی اولاد با رکورد ۱۳.۳۰ متر در رده دوم ایستاد و صاحب مدال نقره شد. حسن باجولوند با رکورد ۱۱.۶۰ متر به مقام چهارمی بسنده کرد و دستش به مدال نرسید.

حسین پور در پاراکانو به مدال طلا رسید

در چهارمین رقابت قایقرانان ایران و در بخش کانو مردان، فینال کلاس kl1 برگزار شد و سعید حسین پور در خط رقابت با قایقرانانی از کشورهای ژاپن، هند، چین، قزاقستان و کره جنوبی قرار گرفت. حسین پور در نهایت با کسب زمان ۵۰ ثانیه و ۴۶۸ صدم ثانیه از خط پایان عبور کرد و مدال زرین طلا را بر گردن آویخت.

4710841

مدال طلا برای هاشمیه متقیان/ زینب مرادی نقره گرفت

در نخستین روز از مسابقات پارادوومیدانی در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو ، رقابت ماده پرتاب نیزه کلاس F56 برگزار شد. در پایان این رقابت هاشمیه متقیان بانوی ملی‌پوش ایران با رکورد ۲۲.۹۱ متر که در پرتاب سوم خود ثبت کرد و به مقام قهرمانی رسید و صاحب مدال طلا ش. متقیان همچنین رکورد این ماده در بازی‌های پاراآسیایی را که پیش از این در اختیار خودش بود، به میزان ۲.۷۲ متر ارتقاء داد.

همچنین زینب مرادی که به عنوان آخرین ورزشکار این ماده پرتابهای خود را انجام داد، با رکورد ۲۲.۱۳ متر به مدال نقره دست یافت و صاحب مدال نقره در این دوره از بازی‌ها شد.

شکست تیم ملی گلبال بانوان

تیم ملی گلبال بانوان در روز نخست بازی های پاراآسیایی برای برگزاری نخستین دیدار خود به مصاف کره جنوبی رفت. تیم ایران در این دیدار با نتیجه 11 به 2 شکست خورد.

تیم ملی گلبال بانوان دومین دیدار خود را روز سه شنبه برابر چین برگزار می کند.

تیم ملی والیبال نشسته بانوان با برد شروع کرد

نخستین دیدار تیم ملی والیبال نشسته بانوان امروز برابر کره جنوبی برگزار شد. ملی پوشان ایران در این دیدار در سه گیم متوالی و با نتایج ۲۵ بر ۱۰، ۲۵ بر ۱۱ و ۲۵ بر ۶ برابر حریف به برتری دست یافتند.

مغولستان دومین حریف تیم ملی والیبال نشسته است. دیدار برابر این تیم روز سه شنبه برگزار خواهد شد. مغولستان در نخستین دیدار خود مغلوب ژاپن شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید