جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رقیب استارلینک اولین ماهواره‌ خود را پرتاب کرد

رقیب استارلینک، اولین ماهواره‌های آزمایشی خود برای راه اندازی شبکه اینترنتی را پرتاب کرد.

به گزارش آماج، به نقل از رویترز، اولین نمونه اولیه ماهواره آمازون که برای شبکه ماهواره اینترنتی کویپر برنامه ریزی شده از فلوریدا به فضا پرتاب شد. این اولین گام آمازون قبل از استقرار هزاران ماهواره دیگر در مدار برای ارسال خدمات اینترنتی در سطح جهانی و رقابت با استارلینک شرکت اسپیس ایکس است.

این 2  آزمایشی کویپر، سوار بر راکت اطلس با موفقیت راهی فضا شدند این ماموریتی بود که آمازون در ابتدا قصد داشت با استفاده از موشک های مختلف انجام دهد

هدف این ماموریت آزمایش اولین فناوری آمازون در فضا است زیرا این غول تجارت الکترونیک و خدمات وب به دنبال استقرار 3هزار و236 ماهواره دیگر در چند سال آینده و ارائه اینترنت پهن باند در سطح جهان است، کاری که اسپیس ایکس با نزدیک به 5هزار استارلینک خود در مدار هدف قرار داده است.

آمازون در روزهای منتهی به پرتاب، جزئیات کمی درباره این دو ماهواره که در کارخانه واشنگتن ساخته شده بودند، فاش کرد.

رقیب استارلینک اولین ماهواره‌ خود را پرتاب کرد
رقیب استارلینک اولین ماهواره‌ خود را پرتاب کرد

پخش زنده پرتابی که توسط سرمایه گذاری مشترک بوئینگ و لاکهید میزبانی می شد، اندکی پس از پرتاب موشک بدون نشان دادن استقرار آن ها پایان یافت. آمازون بعدا گفت که این دو ماهواره مستقر شده اند و مرکز عملیات ماموریتش با آنها تماس گرفته است.

آمازون متعهد شده 10 میلیارد دلار در پروژه کویپر خود سرمایه گذاری کند، پروژه ای که در سال 2019 اعلام شد، سالی که اسپیس ایکس اولین فضاپیمای عملیاتی استارلینک خود را آغاز کرد.

کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده آمازون را ملزم می کند تا نیمی از صورت فلکی برنامه ریزی شده خود را تا سال 2026 مستقر کند.

دیگر رقبای آمازون عبارتند از تل‌ست کانادا که هنوز پرتاب نکرده است و شرکت فرانسوی وان‌وب که عمدتا خدمات اینترنتی خود را به دولت ها و مشاغل ارائه می دهد.

آمازون نیز قصد دارد با کویپر، مانند اسپیس ایکس، کاربران و مشتریان سازمانی را هدف قرار دهد و هنوز قیمت‌های خدماتش را اعلام نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 5 =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید