جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ثبت نام جدید وام بازنشستگان تأمین اجتماعی

ثبت نام جدید
ثبت نام جدید

ثبت نام جدید وام بازنشستگان تأمین اجتماعی : رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران گفت: قرار بود تا پایان سال جاری به ۴۰ هزار بازنشسته در شهر تهران وام ۲۰ میلیونی پرداخت کنیم اما تاکنون توانسته‌ایم وام ۱۳ هزار بازنشسته را پرداخت کنیم.

ثبت نام جدید

ثبت نام جدید
ثبت نام جدید

به گزارش آماج : علی دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران با اشاره به آخرین آمار بازنشستگان تأمین اجتماعی در تهران، اظهار کرد: ما آمارهای بازنشستگان تأمین اجتماعی در تهران را براساس ثبت نام در بیمه‌های تکمیلی اعلام می‌کنیم،

در شهر تهران قریب به ۶۰۰ هزار بازنشسته تأمین اجتماعی زندگی می‌کنند که با احتساب آمار شهرستان‌های تهران این میزان به یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر می‌رسد.

وی با انتقاد از عملکرد برخی کارفرمایان در قبال کارگران خود، گفت: متأسفانه بعضا دیده می‌شود برخی از کارفرمایان، حقوق بازنشستگان را پیش از ایام بازنشستگی به کمترین میزان می‌رسانند و در نهایت حقوق بازنشستگی بیمه شده به پایین‌ترین حد می‌رسد، در نتیجه بازنشسته با حداقل دستمزد بازنشسته می‌شود.

رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران در ادامه به گرانی داروها اشاره کرد و گفت: امروز به نسبت گذشته قیمت داروها افزایش یافته و این چالش زندگی بازنشستگان را مشکلات جدی روبرو کرده است.

ثبت نام جدید
ثبت نام جدید

دهقان کیا، اعزام بازنشستگان به سفرهای زیارتی سیاحتی و پرداخت وام‌های ۲۰ میلیونی را از اقدامات رفاهی سازمان تأمین اجتماعی عنوان کرد و گفت:

قرار بود سالانه ۶۰ هزار بازنشسته به سفرهای زیارتی و سیاحتی اعزام و به ۴۰۰ هزار بازنشسته نیز وام ۲۰ میلیون تومانی پرداخت شود اما در شش ماهه نخست سال این موضوع رخ نداد. قرار شده تا در ۶ ماه دوم سال حدود ۵۰ درصد از تعهدات سفرهای زیارتی را اجرا کنند.

وی یادآور شد: قرار بود تا پایان سال جاری به ۴۰ هزار بازنشسته در شهر تهران وام ۲۰ میلیونی پرداخت کنیم اما تاکنون توانسته‌ایم ۱۳هزار بازنشسته را پرداخت کنیم و هنوز سایت برای ثبت نام مرحله سوم وام بازنشستگان نیز باز نشده است اما بازنشستگان می‌توانند از طریق کانون‌ها برای دریافت وام اقدام کنند.

رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران درباره آخرین وضعیت اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان نیز گفت: متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تقریباً ۷۵درصد تا سال ۱۳۹۹ پرداخت کرده‌اند اما در سال ۱۴۰۰ قرار بود ۲۵ درصد باقی مانده اجرایی شود که در ابتدای سال ۱۴۰۱ نیز اجرایی شد

ثبت نام جدید
ثبت نام جدید

اما ایرادی که وجود داشت این بود که باید این متناسب‌سازی بر مبنای حقوق اسفندماه سال ۱۴۰۱ پرداخت می‌شد که این گونه نبود و ملاک حقوق اسفندماه سال ۱۴۰۰ بود و دقیقاً این همان مسأله‌ای است که اعتراض بازنشستگان را در پی داشته است و باید بپرسیم چرا دولتمردان حاضر به پرداخت این میزان از متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان نیستند؟

وی یادآور شد: امروز ما ۸ حدود هزار میلیارد تومان برای بازنشستگان تهرانی حقوق پرداخت می‌کنیم که ممکن است مجموع این حقوق با هزینه‌های متناسب‌سازی به ۹ هزار میلیارد تومان برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید