جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

این چهار نوشیدنی را صبح‌ها مصرف نکنید تا کلیه‌تان سالم بماند

کلیه
کلیه

آماج – امروزه بسیاری از افراد انواع مختلف نوشیدنی‌ها را بدون در نظر گرفتن تأثیر منفی آن ها بر سلامت کلیه‌ها می‌نوشند. اما مصرف برخی نوشیدنی‌ها به ویژه در ساعات ابتدایی روز می‌تواند به کلیه آسیب جدی برساند.

برایسالمنگهداشتنکلیههاچهبایدبکنیم؟

چهار نوع نوشیدنی رایج وجود دارد که افراد صبح‌ها مصرف می‌کنند و به طور چشمگیری به سلامت کلیه‌ها آسیب می‌رساند.

اول، نوشیدنی‌های غنی از کافئین مانند قهوه، چای و نوشیدنی‌های انرژی زا. مصرف بیش از حد کافئین باعث افزایش جریان خون و فشار خون می‌شود که خطر ابتلا به بیماری های کلیوی را افزایش می دهد. همچنین، کافئین باعث تکرار ادرار می شود که ممکن است منجر به کم‌آبی و افزایش خطر تشکیل سنگ کلیه شود.

دوم، نوشیدنی‌های انرژی‌زا. این نوشیدنی ها حاوی مقادیر بالای کافئین و مواد محرک هستند که منجر به تکرر دفعات مراجعه به دستشویی و کم آبی می شود. این امر به سلامت کلیه ها آسیب می رساند و خطر ابتلا به سنگ کلیه را افزایش می دهد.

سوم، نوشیدنی های گازدار. این نوشیدنی ها غنی از کافئین و شیرین کننده های مصنوعی هستند که خطر کم آبی و تکرر ادرار را افزایش می دهند. این موارد به طور منفی بر سلامت کلیه ها تأثیر گذاشته و خطر تشکیل سنگ کلیه را بالا می برد.

چهارم، شیرین کننده های مصنوعی استفاده شده در آبمیوه های بسته بندی و سایر نوشیدنی ها. این مواد باعث می شوند که کلیه ها تلاش بیشتری برای دفع آن ها انجام دهند که در درازمدت به سلامت آن ها آسیب می رساند.

لینک نوشته:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید