جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ایلان ماسک نمایش عنوان لینک‌های خبری را از شبکه اجتماعی ایکس حذف می‌کند

ایلان ماسک
ایلان ماسک

ایلان ماسک می‌خواهد پیش‌نمایش لینک‌های خبری در ایکس دیگر عنوان یا متن نداشته باشند و تنها عکس آن‌ها دیده شود.

 

ایلان ماسک

ایلان ماسک
ایلان ماسک

 

توییتر یا ایکس پیش‌تر یکی از بهترین پلتفرم‌ها برای پیگیری اخبار بود و رسانه‌ها لینک مطالب خود را در این شبکه اجتماعی منتشر می‌کردند. اما به‌نظر می‌رسد که ایلان ماسک از این رویه راضی نیست و تصمیم به حذف عنوان خبر از لینک‌ها گرفته است. براین‌اساس، حالا لینک‌های خبری تنها تصویر اصلی خبر را نشان می‌دهند.

به گزارش آماج : ایلان ماسک می‌خواهد عنوان اخبار را که پیش‌تر در پیش‌نمایش لینک‌های خبری دیده می‌شد، از ایکس حذف کند. این تغییر ظاهراً همین حالا در نسخه موبایل این اپلیکیشن رخ داده، اما هنوز در نسخه دسکتاپ اعمال نشده است.

به‌نظر می‌رسد که ماسک با این تغییر دو هدف را دنبال می‌کند. اول، حذف عنوان فضای بیشتری را در تایم‌لاین کاربران آزاد می‌کند و پست‌های بیشتری می‌توانند نشان داده شوند. ایلان ماسک می‌گوید این تصمیم باعث نمایش بهتر محتواها در این شبکه اجتماعی خواهد شد. درعین‌حال، مالک توییتر می‌خواهد خبرنگاران محتواهای خود را به‌طور مستقیم در این شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارند.

ایلان ماسک می‌خواهد خبرنگاران محتواهای خود را مستقیماً در ایکس منتشر کنند

او در پستی در همین رابطه نوشته است: «اگر خبرنگاری هستید که برای نوشتن، آزادی بیشتر و درآمد بالاتری می‌خواهید، مطالب خود را مستقیماً در این پلتفرم منتشر کنید.»

اقدام جدید ماسک در راستای سایر اقدامات قبلی او است که ظاهراً همگی در جهت جلوگیری از انتقال ترافیک به وب‌سایت‌های خبری رقیب است. چندی قبل در گزارشی گفته شده بود که توییتر با استفاده از سرویس t.co در انتقال کاربران به اینستاگرام، تردز و نشریاتی همچون نیویورک تایمز تأخیری چندثانیه‌ای ایجاد کرده بود تا شاید کاربر را از ورود به این سایت‌ها منصرف کند.

ایکس
ایکس

از طرف دیگر اما جبهه مقابل می‌گوید این تغییر می‌تواند از پدیده «کلیک‌بیت» (ClickBait) جلوگیری کند. در این روش، تولیدکنندگان محتوا سعی می‌کنند با عنوان‌های جنجالی و وسوسه‌برانگیز کاربران را به کلیک روی لینک‌های خود ترغیب کنند.

قابلیت «بلاک» در «ایکس» به کاربران اجازه می‌دهد دسترسی حساب‌های خاصی را برای تماس، مشاهده پست‌های آنها یا دنبال کردنشان، محدود کنند.

ایلان ماسک، مالک شرکت شبکه اجتماعی «ایکس» در پستی اعلام کرد: «بلاک» به عنوان یک «ویژگی» حذف خواهد شد و تنها استثنا، برای پیام‌های مستقیم خواهد بود.

شبکه اجتماعی ایکس
شبکه اجتماعی ایکس

وی گفت: «ایکس» قابلیت «میوت» را حفظ خواهد کرد که مشاهده حساب‌های خاص را محدود می‌کند اما برخلاف مسدودسازی، حساب دیگر را نسبت به این اقدام مطلع نمی‌کند.

این میلیاردر خود را مدافع مطلق آزادی بیان خوانده است اما بعضی از منتقدان می‌گویند که رویکرد او، غیرمسئولانه است. محققان دریافته اند که از زمان خریداری شدن این پلتفرم توسط ایلان ماسک، نفرت پراکنی در آن افزایش پیدا کرده است و بعضی از دولت‌ها، این شرکت شبکه اجتماعی را متهم کرده اند که اقدامات کافی برای نظارت بر محتوا انجام نمی‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، حذف یا محدود کردن قابلیت «بلاک» در «ایکس»، برخلاف دستورالعمل فروشگاه اپ استور اپل و گوگل پلی آلفابت خواهد بود. اپل اعلام کرده است که اپلیکیشن‌های که مبتنی بر تولید محتوا توسط کاربر هستند، باید قابلیت مسدود کردن کاربران مزاحم را داشته باشند. فروشگاه گوگل پلی استور هم اعلام کرده که اپلیکیشن‌ها باید یک سیستم درون برنامه‌ای برای مسدود کردن محتوای تولید کاربران و کاربران، داشته باشند.

این تغییرات ایکس اگرچه کوچک به‌نظر می‌رسند، اما می‌توانند مایه ناامیدی برخی از تولیدکنندگان محتوا باشند که در سال‌های اخیر توییتر را به یکی از پایگاه‌های اصلی بازنشر محتواهای خود تبدیل کرده بودند.

لینک نوشته:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + دوازده =

آخرین اخبار