جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ایلان ماسک برای مبارزه در قفس جدی نیست

مارک زاکربرگ، رئیس شرکت متا که صاحب فیس‌بوک و اینستاگرام است، گفته ایلان ماسک در مورد برگزاری مبارزه در قفس «جدی نیست» و «زمان آن رسیده که از این مسئله عبور کنیم».

زاکربرگ در پستی در شبکه اجتماعی جدید شرکت متا با نام تردز، نوشت که او به ایلان ماسک پیشنهاد «یک زمان واقعی» برای مبارزه داده اما رئیس شبکه اجتماعی ایکس(توییتر سابق) بهانه آورده و از زیر آن فرار کرده است.

ماسک اوایل روز یکشنبه در ایکس نوشت که وی در اولین فرصت از روز دوشنبه به بعد آماده این مبارزه است.

این دو میلیاردر در ماه ژوئن با این مسابقه موافقت کردند که مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت.

اما با وجود ماه‌ها جدل مجازی هنوز تاریخ مشخصی را برای انجام این مبارزه مشخص نکرده‌اند و همین امر شک و تردیدها در خصوص انجام آن را افزایش داده است.

جدل‌های مجازی ماسک و زاکربرگ از ماه جولای و پس از راه‌اندازی رقیبی برای ایکس توسط متا، افزایش یافت و تردز توانست در کمتر از یک هفته بیش از ۱۰۰ میلیون درخواست عضویت را ثبت کند.

با این حال اکنون میزان مشترکان تردز کاهش یافته و ایکس با حدود ۳۵۰ میلیون کاربر همچنان پیشتاز است اما ایلان ماسک تهدید کرده است که از فیس بوک به دلیل «تصرف غیرقانونی اسرار تجاری توییتر» شکایت خواهد کرد، اما شرکت متا این ادعاها را رد کرده.

ff5

هفته گذشته، زاکربرگ گفت که تاریخ ۲۶ اوت را برای مبارزه در قفس پیشنهاد کرده است. پس از آن به یکباره وزیر فرهنگ ایتالیا در روز جمعه گفت که با ماسک درباره میزبانی این مبارزه در کشورش به عنوان یک رویداد خیریه صحبت کرده است.

ایلان ماسک پیشنهاد کرده که این مبارزه با «ریشه‌های رم باستان» برگزار شود. با این حال، روز یکشنبه، رئیس متا در تردز نوشت: «ایلان تاریخ را تأیید نمی‌کند، سپس می‌گوید که به عمل جراحی نیاز دارد و اکنون می‌خواهد به جای آن یک مسابقه تمرینی انجام دهد».

زاکربرگ نوشت: «اگر ایلان تاریخ واقعی را جدی بگیرد، می‌داند که چگونه با من تماس بگیرد. در غیر این صورت، وقت آن است که از این موضوع بگذریم. من تمرکزم را بر روی کسانی می‌گذاریم که این مبارزه را جدی می‌گیرند».

در پاسخ به این پست ایلان ماسک در ایکس، زاکربرگ را به جا زدن برای مبارزه متهم کرد.

پیش از این، ماسک اقدام به انتشار متنی کرد که ظاهرا پیام‌های مبادله شده بین او و زاکربرگ بوده، کرد. او در این پیام‌ها به رئیس متا می‌گوید که روز دوشنبه در پالو آلتو که محل دفتر مرکزی شرکت متا است، حاضر خواهد بود و این مبارزه می‌تواند برگزار شود.

ایلان ماسک ۵۲ ساله، و مارک زاکربرگ ۳۹ ساله، دو نفر از برجسته‌ترین میلیاردرهای فناوری جهان هستند.

ایده عجیب مبارزه برای اولین بار در ماه ژوئن امسال و زمانی که ایلان ماسک در توییتی نوشت که «برای مبارزه در قفس» با زاکربرگ آماده است، بر سر زبان‌ها افتاد.

رئیس متا، که آموزش هنرهای رزمی ترکیبی دیده، اخیرا در مسابقات جیو جیتسو برنده شده و در پاسخ به مبارزه طلبی ماسک گفت که فقط «محل مبارزه را برای من بفرست».

لینک نوشته:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید