جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اعلام محدودیت‌ های ترافیکی در روز رژه نیرو‌های مسلح

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت:محدودیت‌ های و ممنوعیت‌های تردد از ساعت ۲۴ پنج‌شنبه شب آغاز می‌شود.

به گزارش آماج، سرهنگ رازقی در برنامه شهر امن که از شبکه پنج پخش شد، در خصوص محدودیت‌ های ترافیکی روز جمعه، اظهار کرد: برنامه‌های هفته دفاع مقدس از روز جمعه شروع و در این ایام مراسمات خاصی برگزار خواهد شد که تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ در تمامی این مراسمات بصورت صد درصدی حضور خواهند داشت و پلیس تمهیدات ویژه‌ای را نیز برای عبور و مرور در نظر گرفته است‌.

وی افزود: مهم‌ترین این تمهیدات و مراسمات رژه نیرو‌های مسلح در صبح روز جمعه می‌باشد که در بلوار علامه عسگری و ضلع شمالی حرم مطهر برگزار خواهد شد، با توجه به گستردگی این مراسم پلیس راهور تهران بزرگ تمهیدات ویژه ترافیکی خاصی را در نظر گرفته است.

سرهنگ رازقی بیان داشت: از نیمه شب پنج شنبه یعنی از ساعت ۲۴، بزرگراه هاشمی و علامه عسگری مسدود خواهند شد.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ افزود: از ساعت ۲۴ پنج شنبه شب مسیر شمال به جنوب صالح آباد از روی پل شهید صنیع خانی مسدود خواهد شد. یعنی آزادگان غرب به جنوب، شرق به جنوب و شمال به جنوب صالح آباد کلا مسدود و اجازه تردد داده نخواهد شد.

وی گفت: طول بلوار علامه عسگری نیز به همین صورت می‌باشد و به سمت شرق از جاده قدیم قم از شهید رجایی و از سمت غرب از آزادراه خلیج فارس کلا مسدود و اجازه تردد داده نخواهد شد. یعنی آزادراه جنوب به شرق، شمال به شرق و غرب به شرق و محدوده جاده قم از جنوب به غرب، شمال به غرب کلا مسدود خواهد شد.

سرهنگ رازقی افزود: لازم به ذکر است کلیه فرعی‌های این محور‌ها نیز مسدود و محدودیت‌ تردد خواهد داشت.

وی گفت: مسیر جایگزین هم برای افرادی که قصد تردد به بهشت زهرا (س) را دارند، بزرگراه شهید رجایی و جاده قدیم قم می‌باشد که می‌توانند از درب‌های جنوبی وارد بهشت زهرا (س) شوند.

اعلام محدودیت‌ های ترافیکی در روز رژه نیرو‌های مسلح
اعلام محدودیت‌ های ترافیکی در روز رژه نیرو‌های مسلح

سرهنگ رازقی بیان داشت اعمال این محدودیت‌ ها، محدودیتی برای تردد دیگر رانندگان ایجاد نمی‌کند چرا که مسیر‌های جایگزین وجود دارد و دیگر محور‌ها باز است و برای رانندگان عبوری به هیچ عنوان مشکلی به وجود نخواهد امد.

وی افزود: صبح جمعه شلوغ‌ترین زمان برای رفتن به بهشت زهرا (س) می‌باشد، توصیه می‌شود کسانی که قصد زیارت اهل قبور را دارند این کار را به پنج شنبه موکول نمایند و در این روز به بهشت زهرا (س) تشریف ببرند تا با ترافیک روز جمعه مواجه نشوند، ولی این وضعیت تا ساعت ۱۱ -۱۲ روز جمعه خواهد بود و محدودیت‌ ها برداشته خواهد شد.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: همکاران بنده در تمامی مسیر‌های اعلامی حضوری پر رنگ دارند و مشغول روان‌سازی ترافیک و تامین نظم عبور و مرور خواهند بود.

سرهنگ اصغر شریفی، رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران نیز در خصوص نقش خانواده، مدرسه و رسانه در فرهنگ‌سازی، گفت: نقش خانواده‌ها، مدارس و رسانه در فرهنگسازی بیشتر برای استفاده از کلاه ایمنی، عدم استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی و رعایت سرعت بسیار موثر و اثرگذار خواهد بود.

وی افزود: اصرار پلیس بر رعایت سرعت و سبقت، عدم استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی و استفاده از کلاه ایمنی استاندارد دارد بخاطر این است که رانندگان و راکبین موتورسیکلت درکی از خطر در حین رانندگی داشته باشند.

سرهنگ شریفی گفت: برخی از پدر‌ها دانش آموز خود را با موتورسیکلت به مدرسه می‌رسانند، پلیس البته استفاده از موتورسیکلت برای تردد کودکان را تایید نمی‌کند و می‌بایست هم راکب و هم موتورسوار از کلاه ایمنی استاندارد استفاده کنند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: صبح‌ها کودکان هنوز احساس خواب آلودگی می‌کنند و نباید آن‌ها را عقب موتورسیکلت نشاند چرا که هر لحظه ممکن است دست آن‌ها رها گردد و خدای ناکرده حادثه دلخراشی روی دهد. پس مواظب تردد‌های خود با موتورسیکلت باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + یازده =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید