جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

احترام به خود و قوانین احترام گذاشتن به شخصیتتان

 احترام 
 احترام 

احترام به خود و قوانین احترام گذاشتن به شخصیتتان : گذشته خود را رها کنید و خود و دیگران را ببخشید و خود واقعیتان باشید و خودتان را دوست بدارید همچنین عزت نفس خود را حفظ کنید و احترام به خودتان را فراموش نکنید

 احترام

 احترام 
 احترام 

به گزارش آماج : عشق به خود، یک عنصر ضروری برای داشتن زندگی مثبت است، و احترام به خود یک جنبه حیاتی از خود عشق است. هرچقدر بیشتر به خودتان احترام بگذارید، بیشتر می توانید خودتان را دوست داشته باشید با این حال، احترام به خود، همیشه آسان بدست نمی آید.

جنبه های زیادی از زندگی وجود دارند، که شما را به احترام جذب می کنند ، تا آنجا که ممکن است بخواهید به خود با احترام رفتار کنید، و اغلب تاثیرات بیرونی وجود دارند، که می تواند شما را به این مسیر وارد کنند به عنوان مثال، در این بخش چند موقعیت وجود دارد، که ممکن است شما را از احترام به خود دور کند:

دوست داشتن کسی که شما را دوست ندارد (یا با شما بد رفتار میکند)، داشتن یک موقعیت موفق که باعث می شود تا شما ناراحت شوید، آرزو داشته باشید که بتوانید به عقب برگردید، فکر کنید که به عوامل x، y یا z نیاز دارید تا خوشحال باشید،داشتن افرادی که در اطرافتان که به توانایی های شما شک دارند،

چیزهایی را بخواهید فقط به این دلیل که فکر می کنید “باید” آنها را داشته باشید، فکر کنید که زندگی دیگران بهتر از زندگی شماست، یا زندگی کردن یا کار کردن، با افرادی که با شما رفتار بدی می کنند.

 احترام

اینها ،تنها چند دلیل هستند که ممکن است برای شما احترام به خود سخت باشد، و متأسفانه برای همه می تواند اتفاق بیافتد. همه اینها در کنترل شما نیست، (شما همیشه نمی توانید کنترل کنید که دیگران چگونه با شما رفتار کنند یا واکنش نشان می دهند)، اما آنچه که در کنترل شماست این است که چگونه با خودتان رفتار کنید.

چطور احترام به خودم را ایجاد کنم؟

در این بخش از نمناک ،چند نکته درباره چگونگی ایجاد احترام به خودتان وجود دارد:

برای کمتر از آنچه سزاوار شماست، فرو نشینید:

یکی از بهترین راهها برای احترام به خود، این است که هرگز برای آنچه کمتر از سزاوار شماست، آرام نشینید. و شما و همه ما -سزاوار بهترین ها در زندگی هستیم ؛ شما، همین یک زندگی را برای زندگی کردن دارید و سزاوار بهترین چیزها هستید:بهترین افراد، بهترین شغل، بهترین احساسات.

شخصی باشید که واقعا هستید:

به منظور آرام نماندن، شما باید بدانید که واقعا چه چیزی می خواهید ، باید آن چیزی باشید که هستید و چیزهایی را که برای شما مهم است، را بدانید. (یکی از راه هایی که من انجام می دهم این است که با استفاده کتاب های کار روی خود، خودم را بارها و بارها و بارها بازبینی می کنم.)

وقتی بدانید که چه کسی هستید- و چه چیزی می خواهید- قادر خواهید بود بر روی فعالیت ها و افرادی که شما را تشویق می کنند، متمرکز شوید.

خودتان را در ازای اشتباهاتتان ببخشید:

رها کردن گذشته می تواند دشوار باشد، اما برای الان و احترام به خودتان، باید اجازه دهید تا اشتباهاتتان فراموش شوند ، هرکاری که می توانید بکنید تا خودتان را ببخشید، انجام دهید.

ما همه آن کارها را کرده ایم- این بخشی از زندگی است – اما کسانی که به خودشان احترام می گذارند، می دانند چگونه می توانند این اشتباهات را به گذشته بسپرند. شما هرگز نمی توانید به عقب برگردید، فقط می توانید آنچه اتفاق افتاده است را بفهمید و مثبت به جلو و آینده حرکت کنید.

 احترام 
 احترام 

افرادی را که به شما آسیب رسانده اند را ببخشید:

بخشش، گاهی اوقات سخت است، به ویژه اگر شما به شدت آسیب دیده باشید و ناراحت شده باشید ، اما همراه داشتن این آسیب ها و خشم ها، تنها باعث می شود تا پرورش عشق در خودتان سخت تر شود.

اجازه دهید تا درد و ناراحتی از دیگران از قلبتان پاک شود تا فضایی در قلبتان برای احساسات و تجربیات مثبت بیشتر فراهم شود ، مهم نیست چه اشتباهاتی بر ضد شما رخ داده است، عفو همیشه بهتر از چسبیدن به درد و ناراحتی و عصبانیت است.

خودتان را با افراد مثبت محاصره کنید:

احترام به خود، یعنی حفظ رابطه با کسانی که به شما احترام می گذارند – و به خودشان ، افراد منفی (حتی کسانی که به طور مستقیم با شما منفی و بد نیستند) ،افکار منفی خودشان را تخلیه می کنند و منشا الگوهای فکر منفی در درون شما می شوند.

حتما این سخن قدیمی را شنیده اید:شما ترکیبی از افرادی هستید که بیشتر وقت خود را با آنها صرف می کنید ، به اندازه کافی به خودتان احترام بگذارید، تا مطمئن شوید که این افراد تاثیر مثبتی از شما می گیرند.

بر روی ایجاد اعتماد به نفستان کار کنید:

هرچه بیشتر به خودتان اعتماد داشته باشید، عشق و احترام به خودتان راحت تر خواهد بود اعتماد به نفس ،همیشه آسان بدست نمی آید، بنابراین شما روی آن زیاد کار کنید.

کارهایی را انجام دهید که در آنها وارد هستید و نظرات مثبت افراد را قبول کنید و از آنها یادداشت برداری کنید و به خودتان افتخار کنید.هرچه بیشتر روی اعتماد به نفستان کار کنید، اعتماد به نفس بیشتری به دست خواهید آورد. و هرچه اعتماد به نفس بیشتری بدست آورید، کمتر احتمال دارد شما برای کوتاه بیایید.

ارزش به خود

با خود (و دیگران) صادق باشید:

صداقت، نشانه نهایی احترام است ، زمانی که با خودتان صادق هستید، خواهید دید که چه چیزی برای شما خوب است و چه چیزهایی نه و احتمال کمتری وجود دارد چیزی را که نمی خواهید را قبول کنید.

صادقانه بودن با خود واقعا سخت است، پس به احساس خود و افکار خود خوب توجه کنید و هنر صادق بودن را با دیگران تمرین کنید حتی زمانی که سخت است، حقیقت همیشه راه مناسب است.

مراقب بدن خود باشید:

ساختن بدنتان از لحاظ فیزیکی احساس خوبی می شود و یکی از راههای مهم برای احترام به خود است بدن خود را مانند بدن فردی که عاشقش هستید، دوست داشته باشید. غذای سالم، ورزش، استرس کم. احترام به بدنتان یک جنبه اساسی از احترام به خود است.

هر چه محبت بیشتری به جسم خود نشان دهید، عشق بیشتری را به خود احساس می کنید. بدن شما یک کشتی است که شما را در جهان حمل می کند و شما هستید که می توانید به آن احترام بگذارید.

به ذهنتان الهام ببخشید:

درست همانطور که شما نیاز به احترام به بدنتان دارید، همچنین باید به ذهنتان نیز احترام بگذارید خود را با تجربه و اطلاعات جدید به چالش بکشید از فکر راحتی دست بردارید و سعی کنید دیدگاه های جدیدی پیدا کنید.

منابعی برای اطلاعات و الهام ها پیدا کنید – کتاب ها، وب سایت ها، مردم – و ببینید کدام مورد را می توانید انجام دهید هر چه بیشتر بدانید، بیشتر می توانید رشد کنید ، این رشد به شما قدرت می دهد، و احترام به خود را بسیار ساده تر می کند.

در مورد خودتان مثبت بگویید:

طوری که شما در مورد خودتان صحبت می کنید، در مورد اینکه چقدر به خودتان احترام میگذارید، می گوید ، سعی کنید همیشه درباره خودتان مثبت بگویید و سعی نکنید خودتان را با جملات منفی پایین بکشید.اگر در حال مبارزه با این رفتار خود هستید، از کتاب ‘استفاده از کلمات مثبت برای ارتقای عشق به خود’ استفاده کنید و می توانید آن را دانلود کنید.

چگونه به خود احترام بگذاریم

خودتان را با دیگران مقایسه نکنید:

تئودور روزولت درست می گوید، “مقایسه دزد شادی است”. هرچه بیشتر زندگی خود را با دیگران مقایسه کنید، احترام به خود برایتان سخت تر خواهد بود مقایسه نکردن سخت است، اما به خودتان یادآوری کنید که کامل آن شخص را نمی شناسید و همه چیز را در مورد زندگی او نمی دانید ، هیچ زندگی ای کامل نیست و یک راه ضروری برای احترام به خودتان این است که، بر روی آنچه که دارید تمرکز کنید، نه بر روی آنچه کم دارید.

لینک نوشته:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + دوازده =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید