جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آمازون احتمالاً سیستم‌عامل اختصاصی می‌سازد

آمازون از سال‌ها قبل محصولات خود را به نسخه‌های به‌اصطلاح «فورک‌شده» اندروید مجهز کرده است، اما ظاهراً غول تجارت الکترونیک قصد دارد سیستم‌عامل اختصاصی خود را جایگزین آن کند و این تغییر با دستگاه‌های Fire TV جدید شروع می‌شود.

طبق گزارش جدیدی از «جنکو روتگرز» که یکی از قدیمی‌ترین خبرنگاران صنعت محسوب می‌شود، آمازون قصد دارد به‌جای اندروید، در «تمام دستگاه‌های جدیدش» از سیستم‌عامل اختصاصی «Vega» استفاده کند و این کار از دستگاه آینده Fire TV آغاز می‌شود. این سیستم‌عامل مبنی بر لینوکس، در تلویزیون‌های آمازون جایگزین اندروید خواهد شد و برای توسعه برنامه‌های جاوا اسکریپت از React Native پشتیبانی می‌کند.

سیستم‌عامل اختصاصی آمازون

آمازون

به گزارش آماج روتگرز می‌گوید آمازون از سال 2017 روی این سیستم‌عامل کار کرده است و «صدها نفر» مشغول توسعه آن بوده‌اند و «بیشتر» کارهای مربوط به آن تاکنون انجام شده است. ظاهراً Vega هم‌اکنون روی دستگاه‌های Fire TV درحال آزمایش است و غول فناوری قصد دارد در اوایل سال آینده دستگاه‌های جدیدی با این سیستم‌عامل عرضه کند.

هنوز مشخص نیست که آیا این تغییر برای تبلت‌های سری Fire آمازون نیز اعمال خواهد شد که بیشتر به برنامه‌های اندرویدی بومی متکی هستند یا خیر، اما انتظار می‌رود که نمایشگرهای هوشمند اکو از آن پشتیبانی کنند. همچنین شواهد نشان می‌دهد که در سیستم‌های سرگرمی داخل خودرو نیز ممکن است شاهد سیستم‌عامل Vega باشیم.

از Fire Tablet گرفته تا Fire TV، آمازون بسیاری از محصولات سخت‌افزاری خود را بر پایه اندروید ساخته است و به‌دلیل دورزدن سرویس‌های گوگل و شخصی‌سازی پلتفرم از نسخه فورک‌شده آن استفاده می‌کند. البته با این نسخه می‌توان برنامه‌ها را بین تبلت آمازون و دستگاه‌های سامسونگ و شرکت‌های دیگر به اشتراک گذاشت، اما این سیستم‌عامل از نظر بصری بسیار متفاوت است. آمازون همچنین از نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید استفاده می‌کند، به‌طوری که آخرین تبلت‌های این شرکت همچنان اندروید 11 را اجرا می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 17 =

آخرین اخبار
آخرین مقالات
لینک های مفید